Pierwszy etap prawie gotowy

0
388

Nowy odcinek ulicy Żytniej będzie przejezdny od piątku. Cała droga ma być gotowa jeszcze w październiku.

Zgodnie z obietnicą prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Żytniej potrwały niespełna trzy tygodnie. Ruch samochodowy został puszczony ulicą Jana Pawła II  już 22 września. Otwarty jest też nowo wybudowany odcinek ul. Żytniej, który będzie komunikował sąsiadującą z nim szkołę, aczkolwiek ulica jest na razie ślepa.

– Oczywiście oficjalnie ruch puścimy dopiero po odebraniu drogi przez nadzór budowlany – mówi naczelnik wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński. W czwartek planowany jest częściowy odbiór inwestycji i puszczenie ruchu na odcinku między ulicami Nadarzyńską a Jana Pawła II, by już w piątek klienci bazarku mogli skorzystać z tego ułatwienia. Intensywnie prowadzone są również prace na starym odcinku ulicy Żytniej, łączącym ul. Jana Pawła II i Jarząbka.  Zgodnie z deklaracjami wykonawcy droga powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni.

– Całe skrzyżowane musi być jeszcze dokończone – wyjaśnia Rasiński. – Chcieliśmy jak najszybciej puścić ruch, ale trzeba jeszcze zamontować sygnalizację, postawić znaki i dopiero wtedy wykończyć chodnik.

Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace budowlane do końca października. Za całość inwestycji gmina zapłaci 6,6 mln złotych.