Piękny Festiwal

0
386

Już w sobotę, 16 września, na piaseczyńskim rynku odbędzie się druga edycja Festiwalu Pięknej Książki: „Piaseczno – Ludzie – Książki 2017”. Dlaczego warto przyjść?

Festiwal organizowany jest przez Fundację ARKA im. Józefa Wilkonia oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno.
– Na festiwalu zaprezentują się wydawnictwa oferujące książki dla dzieci jak i dorosłych wyróżniające się artystyczną formą – mówi nam Anna Wysocka z Biblioteki Publicznej. – Będzie można zakupić książki oraz spotkać się z autorami. Zaplanowaliśmy wiele ciekawych animacji, warsztatów, spotkań i koncertów, w tym m.in. czytanie „Pana Tadeusza” i „Don Kichota” przez Wiktora Zborowskiego oraz koncert Magdy Umer – mówi dalej.
Druga edycja Festiwalu, podobnie jak pierwsza, będzie poświęcona książce artystycznej, na której wartość składa się tekst, ilustracja, typografia, poziom edycji. Pojawią się jednak nowe wydawnictwa, nowi goście i nowe atrakcje.
– Ze swoimi publikacjami zaprezentuje się dwadzieścia wydawnictw z całej Polski. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych w wyjątkowych, pięknych wydaniach oraz okazję do bezpośrednich spotkań z autorami, ilustratorami, grafikami i ludźmi związanymi z książką. Będą to: Sigutė Chlebinskaitė – litewska graficzka, laureatka „Prix Octogone”, Katarzyna Montgomery – dziennikarka, Manula Kalicka – pisarka, Małgorzata Strękowska-Zaremba – autorka książek dla młodzieży, Józef Wilkoń – ilustrator o światowej renomie, Człowiek Roku 2016 wg „Magazynu Literackiego Książki” – informuje Blanka Wyszyńska-Walczak, prezes Fundacji ARKA.
Ale to nie wszystko. Poza wymienionymi atrakcjami odbędą się także koncerty muzyki hiszpańskiej i latynoskiej zespołu „Solo tres” w składzie Beatriz Blanco (śpiew), Leszek Potasiński (gitara), Marek Walewander (gitara) oraz Teatru N.O.R.A składający się z przebojów musicalowych. Dla najmłodszych ciekawe będzie spotkanie z Konradem Modzelewskim pt. „Magia książki”, połączone z pokazem i konkursem dotyczącym wątku magii w książkach. Podczas imprezy będzie możliwość skorzystania z plenerowej czytelni bibliotecznej.
– W tym roku dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych spotkania i wydarzenia będą prowadzone z tłumaczeniem na język migowy – mówi Blanka Wyszyńska-Walczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię