Piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia

0
355

W związku z pojawieniem się w przestrzeni miejskiej rzeźb zwierząt autorstwa Józefa Wilkonia ogłoszono konkurs związany z artystą i jego pracami.

Józef Wilkoń to postać doskonale znana w Piasecznie – pisarz, ilustrator, rzeźbiarz, ceniony w kraju i zagranicą, wielokrotnie nagradzany, mieszka i tworzy w Zalesiu Dolnym. Jego rysunki możemy podziwiać w licznych publikacjach dla dzieci i młodzieży, a rzeźby od niedawna upiększają centrum Piaseczna.
Pod koniec czerwca Fundacja ARKA im. Józefa Wilkonia, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno ogłosiły Ogólnopolski Konkurs „Piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia”. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starosta Piaseczyński. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: praca plastyczna, fraszka, fotografia i nadanie imion zwierzętom. Jedna osoba może brać udział w jednej kategorii. Prace można składać do 3 września. Nagrodami w konkursie będą: Grafika Józefa Wilkonia, bony upominkowe, książki z autografem Józefa Wilkonia. Celem konkursu jest popularyzacja sztuki i promocja postaci Józefa Wilkonia, rozwój umiejętności plastycznych, artystycznych i literackich, budowanie pozytywnego stosunku do świata i ludzi, optymizmu i wiary w siebie oraz wzmocnienie tożsamości lokalnej i związków z małą ojczyzną. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 września podczas Festiwalu Pięknej Książki na Rynku w Piasecznie. Regulamin konkursu i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Biblioteki – www.biblioteka-piaseczno.pl.
– Celem konkursu jest popularyzacja sztuki i promocja lokalnego twórcy – Józefa Wilkonia. Zachęcamy do udziału w czterech kategoriach, konkurs jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – każdy znajdzie coś dla siebie, można się dobrze bawić, sprawdzić swoje siły i umiejętności plastyczne, artystyczne i literackie oraz wygrać atrakcyjne nagrody – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię