Sołtys Roku

403

Ewa Molenda-Stroińska, wieloletnia sołtys Zalesia-Górnego, została laureatką 17 edycji ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku”.

Kapituła konkursu, pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety Sołeckiej” Joanny Iwanickiej, nadała równorzędny tytuł „Sołtys Roku 2018” aż siedmiu osobom. W tym gronie znalazła się Ewa Molenda-Stroińska.

– Dziękuję radzie sołeckiej, bo to ona wymyśliła start mojej osoby w konkursie – powiedziała laureatka odbierając gratulacje od władz gminy podczas sesji Rady Miejskiej w środę 15 maja. Chwaliła swój organ doradczy za aktywność, wsparcie, ale i mobilizowanie do działania na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowała również władzom gminy za realizację różnych przedsięwzięć na terenie swojego sołectwa, a także wsparcie finansowe, udzielane powiatowi na przebudowy dróg. Wykorzystała też sytuację, by poprosić radnych i burmistrza o wsparcie ważnej dla Zalesia Górnego inicjatywy. – Moim marzeniem jest poprawa bezpieczeństwa na osiedlu Leśnik/Wyżyny, czyli przebudowa ulicy Jesionowej. Może uda się to zadanie wpisać do przyszłorocznego budżetu? – poprosiła.

Uroczyste wręczenie nagród dla nagrodzonych w konkursie liderów lokalnej społeczności zaplanowano w Senacie 18 czerwca.

– Dostanę rower z napisem „Sołtys Roku” – zdradziła Ewa Molenda-Stroińska.

– Czyli teraz robimy już tylko ścieżki rowerowe – zażartował burmistrz Daniel Putkiewicz, który przy okazji gratulacji dla laureatki podziękował też wszystkim sołtysom za aktywność i udaną współpracę.