Ruszają „godziny ciszy”

0
2552

Już w tym tygodniu w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornie, w marketach sieci Auchan, zaczną obowiązywać „godziny ciszy”.

Po sukcesie inicjatywy „godzin ciszy”, która narodziła się w hipermarkecie Auchan Częstochowa Północ w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem „Daj mi czas”, sieć postanowiła rozszerzyć akcje na kolejne sklepy. Kiedy okazało się, że pomysł podoba się nie tylko klientom cierpiącym na zaburzenia ze spektrum autyzmu zapadła decyzja o wprowadzeniu „godzin ciszy” we wszystkich swoich sklepach na terenie Polski od września br.

W specjalnie wyznaczonym terminie na terenie sklepu zostaną przyciemnione światła, nie będą nadawane komunikaty, nie będzie puszczana muzyka i wyłączone zostaną wszystkie telewizory.

– Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan – deklaruje Dorota Patejko. Działania te mają ułatwić robienie zakupów osobom cierpiącym na autyzm, dla których nadmiar bodźców jest wyjątkowo trudny do zniesienia. Na osoby z autyzmem czekać będzie też specjalna, uprzywilejowana kasa.

Sklep w Piasecznie „godziny ciszy” wprowadza od najbliższego wtorku 3 września, a w Konstancinie-Jeziornie od środy 4 września. W obu marketach będą to dwie godziny, od 15.00 do 17.00.