Pumptrack w Parku Uroczym

224

Pierwszy w powiecie tor rowerowy powstanie w przyszłym roku w Henrykowie-Uroczu.

Podczas wrześniowego zebrania sołeckiego mieszkańcy zdecydowali, że ponownie chcą większość środków z funduszu sołeckiego przeznaczyć na zagospodarowanie terenu Parku Uroczego.

– W ubiegłym roku postanowiliśmy postawić na placu zabaw linową piramidę i już jest, i to większa niż planowaliśmy, dzięki pozyskanej dotacji – chwali się sołtys i radna Anna Kostyrka. Tym razem pojawił się pomysł utworzenia lokalnego skateparku, a dokładniej pumptracku, czyli specjalnego toru do jazdy na rowerze. Takie potrzeby zgłaszała młodzież, a dorośli uznali, że warto zainwestować w coś, co odciągnie młode pokolenie od laptopów i smartfonów na rzecz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Na ten cel przeznaczonych zostanie 30 tys. zł z funduszu sołeckiego dla Henrykowa-Urocza.

– Urządzenia nie są bardzo drogie, nie jest to zadanie tak duże jak skatepark w Piasecznie – zaznacza Kostyrka. – A jeśli się pojawi szansa na zdobycie dofinansowania, to oczywiście postaramy się pozyskać dodatkowe środki, podobnie jak na piramidę.