Oddech ulgi nie dla wszystkich

0
568

Dziś przed południem zostały opublikowane wyniki rekrutacji do szkół średnich. W powiatowych szkołach zostało aż 246 wolnych miejsc.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy chętni zakwalifikowali się do wybranych szkół. Progi punktowe w najpopularniejszych szkołach w powiecie były wysokie, często wyższe nawet niż na podobnych profilach w szkołach warszawskich. Oczywiście większość wolnych miejsc dotyczy absolwentów gimnazjów. To bowiem mniej liczna grupa uczniów niż absolwenci podstawówek, a zgodnie z narzuconymi przez władze centralne zasadami szkoły miały obowiązek zapewnić identyczną liczbę miejsc dla obu grup.

Wolne miejsca są we wszystkich typach szkół. Zarówno liceach (w Tarczynie, Konstancinie-Jeziornie oraz Górze Kalwarii), technikach, jak i szkołach branżowych.

– Jeśli zgłoszą się uczniowie, którzy nie zostali przydzieleni do żadnej z wybranych przez siebie szkół, będziemy starali się być elastyczni i znaleźć dla nich rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom – deklarują władze powiatu. Ostateczne wyniki podstawowej rekrutacji będą znane 25 lipca, gdy młodzież dostarczy do szkół dokumenty potwierdzające gotowość podjęcia nauki w danej klasie.