Nieoczekiwana zmiana miejsc

663

Piaseczyńscy taksówkarze są rozczarowani kolejną przeprowadzką postoju. Udało im się jednak przekonać urzędników do swojej propozycji. Postój ma tymczasowo funkcjonować obok remizy.

Informacja o tym, że postój taksówek na rogu ulic Jana Pawła II i Puławskiej zostanie przeniesiony, pojawiła się niejako ubocznie, gdy Gmina ogłosiła plany nowej organizacji transportu publicznego w związku z planowanym zamknięciem ul. Dworcowej. Od 1 października bowiem w miejscu, gdzie dotąd na pasażerów czekały taksówki, ma funkcjonować przystanek autobusowy. Gmina zaproponowała taksówkarzom przeniesienie postoju na ulicę Kościelną.

– Po pierwsze w tej zatoczce zmieści się na ścisk pięć samochodów, po drugie będziemy stać tyłem do Rynku, kto do nas przyjdzie? – żalili się taksówkarze z ul. Jana Pawła II. – Poza tym nawet jak ktoś przyjdzie, to wsiądzie w ostatni samochód, który będzie mieć najbliżej.

Taksówkarze przypominają, że na ul. Jana Pawła zostali przeniesieni właśnie z ulicy Kościelnej, ale wówczas była ona ulica jednokierunkową i stali przodem do Pl. Piłsudskiego.

– Prosiliśmy Gminę, żebyśmy mogli stać znowu tak samo, ale nikt nas nie słucha. – żalili się kierowcy. – Nikt tam do nas nie przyjdzie, ludzie się przyzwyczaili, że tu jesteśmy – mówi jeden z kierowców. – Poza tym mamy tu telefon, starsi mieszkańcy przyzwyczajeni, dzwonią na niego, kto nam go przeniesie?

Kierowcy w rozmowie z nami proponowali kilka innych rozwiązań. Jednym z nich był wąski pas przy starej remizie OSP, ze względu na bliskość obecnej lokalizacji, przystanków autobusowych i samego Rynku. Ich zdaniem Gmina mogłaby również zdecydować się na udostepnienie im łącznika na pl. Piłsudskiego, który zamykany jest w sezonie letnim, a odkąd ulica Chyliczkowska stała się drogą dwukierunkową, stracił nieco na znaczeniu dla kierowców, którzy chcą przebić się do ulicy Kościuszki.

Jak się dowiedzieliśmy, pod koniec ubiegłego tygodnia kierowcy złożyli pismo do Urzędu Gminy i poprosili o zmianę decyzji i wyznaczenie postoju na ul. Puławskiej obok starej remizy OSP.

– Zgodziliśmy się na to rozwiązanie – poinformował nas wiceburmistrz Robert Widz. – Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie tymczasowe i na wiosnę trzeba będzie szukać nowego miejsca – podkreśla. Gmina ma bowiem plany związane z organizacją ruchu w ścisłym centrum miasta. Pamiętać też należy, że trwają przygotowania do inwestycji polegającej na przebudowie zabytkowej remizy.

Taksówki staną więc od października obok dawnej siedziby OSP przy ul. Puławskiej. Nie wiadomo jednak, jak długo miejsce to będzie pełniło rolę postoju.