Mleczarnia w ręce gminy

0
1951

Stara Mleczarnia stała się własnością gminy – poinformowała wczoraj wieczorem radna Katarzyna Wypych.

Postaramy się ustalić szczegóły tej informacji w najbliższej przyszłości. Rzeczywiście gmina Piaseczno złożyła wniosek o wywłaszczenie tej nieruchomości. I jak informował nas pod koniec lutego starosta Ksawery Gut, decyzja o wywłaszczeniu miała zapaść do końca lutego. Jednak właściciel nieruchomości, który od wielu lat nie zgadzał się na sprzedanie jej gminie, mógłby się od tej decyzji odwołać. A wówczas postępowanie mogłoby trwać nawet kilka lat. Wszystko wskazuje na to, że nie podjął takiej decyzji.

– Mamy prawomocną i ostateczną decyzję przyznającą własność tej nieruchomości gminie –  napisała na swoim facebookowym profilu Katarzyny Wypych.

Na taką wiadomość wielu mieszkańców czekało od lat. Fatalny stan budynku Starej Mleczarni i bałagan na jego zapleczu stał się jeszcze bardziej rażący w sąsiedztwie nowej szkoły. Jeśli rzeczywiście nieruchomość przeszła z mocy prawa na rzecz gminy, najprawdopodobniej w pierwszej kolejności zostanie uporządkowany cały teren w sąsiedztwie głównego budynku. Ten bowiem od 2016 roku wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków, więc sposób jego zagospodarowanie będzie uzależniony od decyzji konserwatora. A z pewnością podjęcie jakichkolwiek prac renowacyjnych będzie wymagało sporo czasu i pieniędzy. Wszystko wskazuje więc na to, że sam niszczejący od lat budynek Starej Mleczarni jeszcze trochę będzie „straszył” na rogu ulic Jana Pawła II i Dworcowej, ale przynajmniej rozpoczną się prace zmierzające do zmiany tego stanu rzeczy w niedalekiej przyszłości.