Jadłodzielnia startuje

0
584

Wykonana w ramach projektu obywatelskiego jadłodzielnia już dziś rozpocznie działalność.

Piaseczyńska jadłodzielnia powstała obok nowej siedziby Urzędu Gminy, przy ul. Warszawskiej 1. Opiekujący się projektem Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie tylko nadzorował przygotowanie miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli podzielić się produktami spożywczymi. Urzędnicy będą się opiekować pomieszczeniem również po jego oficjalnym otwarciu, które ma mieć miejsce dziś o godzinie 14.00.

– Nasi pracownicy będą sprawdzać czy produkty są prawidłowo przechowywane, spełniają warunki regulaminu i nie są przeterminowane – wyjaśnia Wioletta Urban z MGOPS w Piasecznie. – Będziemy dbać również o utrzymanie czystości – zapewnia. Piaseczyńska jadłodzielnia ma działać w sezonie letnim w godzinach 7.30. – 18.30.  Niewykluczone, że ulegną one zmianie po sezonie, ale jest to kwestia otwarta i zależy od zainteresowania i potrzeb mieszkańców.

Lodówka i regały stoją w pomieszczeniu, które pozwala na bezpieczne przechowywanie żywności niezależnie od warunków atmosferycznych. Skorzystać z niej może każdy, wedle własnych potrzeb. Zarówno osoby, które chcą się podzielić żywnością, która mogłaby się u nich zmarnować,   jak i ci, którzy chętnie skorzystają z takiej formy pomocy. Regulamin korzystania z jadłodzielni został wywieszony zarówno na drzwiach zewnętrznych jak i w środku pomieszczenia.

– Jeśli okaże się, że idea dzielenia się jedzeniem sprawdza się w Piasecznie, mamy już pomysł na kolejny punkt – zdradziła nam Wioletta Urban.