Hulajnogi startują w Piasecznie

1873

Już dziś w mieście mają się pojawić elektryczne jednoślady. Na razie hulajnóg ma być 20.

Informację taką udostępniła firma blinkee.city. Trend na korzystanie z elektrycznych hulajnóg opanował już duże miasta, teraz widać przyszedł czas na mniejsze. Firma reklamuje je jako ekologiczną alternatywę komunikacyjną.

– Strefa usługi obejmuje ulice charakteryzujące się największym ruchem pojazdów i pieszych. Dzięki jednośladowi dotarcie do pracy, czy do restauracji nie będzie już stanowiło problemu, nawet w godzinach szczytu. Z przejażdżki można także skorzystać w ramach czystej rozrywki, zwłaszcza, że naszą hulajnogą można śmiało poruszać się poza wyznaczoną strefą. Należy jedynie pamiętać, żeby zaparkować ją potem już w obrębie określonego obszaru, oczywiście zgodnie z przepisami – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Z tym jak wiadomo z doświadczeń innych miast bywa największy problem. Zobaczymy jak będzie w Piasecznie.

Jak to działa? Wszystko, czego potrzeba to smartfon, na którym instalujemy bezpłatną aplikację. Dzięki niej załatwiamy formalności związane z odpłatnością oraz wypożyczaniem i zwracaniem hulajnóg.

– W aplikacji mamy wszystkie potrzebne informacje np. historię naszych przejazdów, czy interaktywną mapę, która pomoże nam zlokalizować najbliższy, wolny pojazd. Zobaczymy w niej także dane dotyczące stanu baterii każdej hulajnogi. Uruchamianie jednośladu nie wymaga kluczyków – wszystko odbywa się za pomocą smartfona – mówi Paweł Maliszewski.

Cena za usługę wypożyczenia pojazdów to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. – W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości dotyczących użytkowania, czy parkowania hulajnóg zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią, pod numerem +48 (22) 290 25 25. Telefon czynny jest całą dobę, tak jak nasza usługa – dodaje Paweł Maliszewski.