Dla samorządu w Sejmie

0
419

Na konwencji wyborczej Piotra Kandyby mówcy podkreślali przede wszystkim zaangażowanie społeczne kandydata do Sejmu. Udzielający mu poparcia samorządowcy liczą zaś na lobbowanie w ważnych dla samorządu kwestiach.

„Ostatni na liście, pierwszy w działaniu” – głosi hasło wyborcze Piotra Kandyby. I na tę gotowość do działania i bezinteresowne wspieranie różnych lokalnych inicjatyw zwracali uwagę mówcy zorganizowanego w CEM spotkania. Prowadzący konwencję prezes Stowarzyszenia Dobra Wola Jacek Zalewski nawiązał również do nr Kandyby na liście Koalicji Obywatelskiej.

– Patrząc na liczbę 24 mam nieodparte wrażenie, że Piotrek Kandyba jest dostępny 24 godziny na dobę – żartował. – Poznałem go 10 lat temu i ponieważ zgłosił się do mnie po wyborach, to ja staję tu dzisiaj przed wyborami, jak jeszcze nie jest wybrany, żeby powiedzieć, że to dobry chłopiec – podkreślił Zalewski. – Nie było żadnej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie, w której Piotrek by nie uczestniczył. Prywatnie też bardzo mi pomagał, kiedy leżałem w szpitalu walcząc z nowotworem.

Pierwsze spotkanie z Piotrem Kandybą wspominała też Ewa Lubianiec, obecnie członek Zarządu Powiatu.

– W przedszkolu, do którego chodziła córka Piotra, powiesiłam plakat o przygotowywaniu paczek świątecznych dla podopiecznych Fundacji Pomóż Dorosnąć. Skontaktował się ze mną pewien mężczyzna, który taką paczkę chciał przekazać. Umówiliśmy się na parkingu obok kościoła św. Anny w Piasecznie i dostałam wielką, bogatą paczkę, z rzeczami o których marzyło wskazane dziecko. Tym mężczyzną był Piotr Kandyba – opowiedziała. Podkreśliła, że Jej zdaniem to człowiek o wielkim sercu, o czym przekonywała się później wielokrotnie. – I wszystko wskazuje na to, że to się nie zmieni nawet jak zostanie posłem – powiedziała.

Kamila Gasiuk-Pichowicz podkreślała pracowitość, zorganizowanie i skuteczność w działaniu, ale również ogromną wrażliwość społeczną kandydata.

Burmistrzowie Piaseczna – Daniel Putkiewicz i Góry Kalwarii – Arkadiusz Strzyżewski wyrazili nadzieję, że kiedy Piotr zostanie posłem podejmie starania o zmiany przepisów w bardzo istotnych dla samorządu kwestiach, zwłaszcza gospodarki odpadami.

Sam kandydat do Sejmu podziękował za wsparcie i przedstawił krótko swój 10-punktowy program, w którym między innymi znalazły się elektroniczny tornister, wsparcie drobnych przedsiębiorców, seniorów i osób niepełnosprawnych, a także większe doinwestowanie projektów kolei podmiejskich oraz zaostrzenie przepisów dotyczących wycinki lasów.

– Jestem tutaj dzięki Wam, bez was nic bym w życiu nie osiągnął, dziękuję za to wsparcie i liczę na to, że mieszkańcy Piaseczna udzielą mi wsparcia jako kandydatowi Koalicji ze swojego miasta – mówił na zakończenie Kandyba.

fot. Jerzy Gogół