Patrolują osiedle

0
465

W związku z prośbami mieszkańców policjanci codziennie kontrolują okolicę.

Konstancińskie osiedle Grapa to jedna z najgęściej zaludnionych dzielnic miasta. Choć mieszkańcy z całą pewnością mogą się czuć na nim bezpiecznie, istnieją pewne miejsca, w których powinni oni, zwłaszcza po zmroku, zachować ostrożność. Zalicza się do nich np. droga prowadząca od oczka wodnego do Skarpy Oborskiej, przy której znajdują się garaże.
Część osób skarży się, że w miejscu tym dochodzi do zakłócania porządku, spożywania alkoholu itp. Niektórzy ludzie boją się tamtędy chodzić, tym bardziej że miejsce to jest słabo oświetlone, a tzw. „placyk”, czyli teren, gdzie kiedyś był plac zabaw, niejednokrotnie stanowi miejsce spotkań różnych osób, które, mówiąc eufemistycznie, na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbytnio przyjaźnie. Na uwagi mieszkańców zareagowała policja, która regularnie odbywa patrole na Grapie.
– Decyzją Komendanta z Konstancina policjanci zadanowani są na codzienne kontrole okolic osiedla Grapa, a ma to związek z prośbami mieszkańców wyrażanymi również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń, gdzie przez internet każdy może wskazać miejsca, które winny być kontrolowane przez policję – informuje nas komisarz Jarosław Sawicki.
Swoje uwagi można składać między innymi także za pośrednictwem maila. Policjanci oczekują na wszelkie sygnały mogące służyć poprawie bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię