Orkiestra rozgrzeje serca

0
105

Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia zagra 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku czeka nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez osoby i instytucje, które wspierają działania fundacji Jurka Owsiaka. Podczas tegorocznego Finału wolontariusze będą kwestować na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń niezbędnych w diagnostyce, neurochirurgii, kardiochirurgii i ogólnej chirurgii dziecięcej.

W piaseczyńskim Domu Kultury już w sobotę 11 stycznia odbędą się dwa przedstawienia teatralne połączone z licytacjami na rzecz WOŚP. W niedzielę 12 stycznia z kolei w godzinach 10.00-14.00 można wziąć udział w rozmaitych zajęciach w Strefie Kultury w CEM. W różnych placówkach Centrum Kultury, zarówno w mieście, jak i w ośrodkach wiejskich, odbywać się będą zajęcia dla dzieci, przedstawienia czy koncerty. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny, a organizatorzy liczą na wsparcie zbiórki WOŚP. Na Rynku w Piasecznie, podobnie jak przed rokiem, pojawi się drezyna Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Będzie też możliwość wsparcia Orkiestry za pomocą karty płatniczej. W tym roku piaseczyńscy wolontariusze po raz pierwszy będą mieli bowiem możliwość przeprowadzenia kwesty bezgotówkowej z użyciem terminala do kart płatniczych. Jeśli więc zabraknie nam gotówki, warto wybrać się na Rynek, gdzie zbliżeniowo zasilimy konto akcji WOŚP. Gwiazdą wieczoru w Piasecznie będzie Rafał Brzozowski. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 na parkingu obok Urzędu Gminy. O 20.00 tradycyjnie pojawi się Światełko do Nieba – w tym roku dla zgromadzonych widzów przygotowano pokaz laserów, a po nim na Skwerze Kisiela odbędzie się pokaz ognia w wykonaniu Teatru Etnimus.

Flota Zjednoczonych Sił zagra też w Górze Kalwarii. Już o 10.00 w Kinie Uciecha odbędzie się rodzinny seans filmu „Villads”. Od 13.00 do 16.00 na rynku zaplanowano między innymi Zlot Morsów, pokazy WOPR czy łączności ratowniczej a także animacje dla dzieci. O 16.30 na scenie Ośrodka Kultury przy ul. Białka 9 wystąpi piaseczyński zespół Ereles. Odbędzie się wówczas pierwsza tura licytacji zgromadzonych na rzecz Orkiestry przedmiotów. O 18.30 zaplanowano koncert znanego aktora Macieja Zakościelnego z zespołem. Okazja do zobaczenia gwiazdy dużego i małego ekranu w nieco innej niż zwykle roli będzie połączona z drugą turą licytacji. Podobnie jak w całej Polsce o 20.00 zapłonie Światełko do Nieba, a o 20.20 na scenie pojawi się hiphopowy zespół Polska Wersja.

Na sportowo i kulturalnie WOŚP wspierać będzie Konstancin-Jeziorna. W niedzielę 12 stycznia wstęp na lodowisko będzie bezpłatny, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można wrzucić do puszki z serduszkami. Oprócz tego w GOSiR odbędzie się turniej tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych oraz maraton fitness w klubie Fit4All dla miłośników różnego rodzaju treningów. Na parkingu Starej Papierni w godzinach 12.00-15.00 będzie można obejrzeć zabytkowe samochody, a wieczorem w szkole w Opaczy wziąć udział w maratonie zumby. Hugonówka oprócz licznych koncertów (między innymi Hamski Bruk, BCA FLASH oraz Patrycja Modlińska i Robert Osam) i prowadzonych na scenie licytacji proponuje grę terenową, wieczorne graffiti, spotkanie z wizażystą czy warsztaty dla najmłodszych. O 20.00 oczywiście czeka nas Światełko do Nieba z pokazem ognia w wykonaniu APostFire.