Okrężna droga do utwardzenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy pominiętego przy utwardzaniu odcinka ul. Okrężnej pytają kiedy i do nich dotrze cywilizacja.

Większość ulicy Okrężnej w Zalesiu Dolnym jest pokryta kostką brukową. Podobnie jak kilka innych dochodzących do niej przecznic. Nie dotyczy to jednak liczącego około 350 metrów odcinka między ulicą Zaleśną a Dębową.

– Nam, mieszkańcom 8 posesji zlokalizowanych przy tym odcinku, nie są znane przyczyny takich zaniedbań – mówi Krystyna Sidwińska.

– Dodatkowo chcę nadmienić, iż o ten kawałek drogi prosimy jako mieszkańcy od 13 lat – dodaje Edyta Kutelska. – Nic się nie dzieje w tej kwestii. Płacimy niemałe podatki do gminy, a mieszkamy jak na końcu świata. Domagamy się wreszcie jakiejś decyzji. Czujemy się wciąż lekceważeni i pomijani.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Włodzimierz Rasiński przyznaje, że jeszcze przez czas jakiś sytuacja nie ulegnie poprawie.

– Najpierw musimy zrobić odwodnienie a dopiero potem będziemy utwardzać drogę – wyjaśnia. Więcej informacji na ten temat ma Teresa Mazanek, która monitoruje ten temat w wydziale.

– Obecnie na ukończeniu jest koncepcja odwodnienia – informuje. – Na razie nie ma zabezpieczonych pieniędzy na realizację tego zadania. W budżecie na 2018 r. przewidziano tylko wykonanie niezbędnej dokumentacji – dodaje. Należy pamiętać, że mowa o większym projekcie dotyczącym przebudowy ulicy Okrężnej na odcinku od ul. Redutowej do Koszykowej i przedłużenie ul. Konopnickiej od Kopernika do Okrężnej. Poprawa infrastruktury ma polegać na odwodnieniu, utwardzeniu i budowie oświetlenia. Innymi słowy, na realizację tego projektu potrzeba sporej sumy pieniędzy, więc w wersji optymistycznej realizacja rozpocznie się dopiero w 2019 r. O ile radni przeznaczą na nią wystarczające środki.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama