OFF-spring Festival już niedługo

0
420

Święto sztuki niekomercyjnej i nieinstytucjonalnej za 2 tygodnie kolejny raz w Piasecznie. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

– Festiwal będzie miał podobny kształt jak rok temu – mówi nam Monika Iwanow, organizatorka festiwalu. – Będzie trwał 3 dni, od piątku do niedzieli. Rozpoczniemy koncertem gwiazdy na rynku, w tym roku będzie to PABLOPAVO i Ludziki. Wcześniej na scenie zagra Earl Jacob i Zbóje. To o 20.00. Ale o 19.30 na rynku w OFF-spring wprowadzi nas taneczny duet spektaklem „5dm3” . Po koncercie zaprosimy publiczność na parking przy Puławskiej, tam gdzie stał dawny dom parafialny. Teatr Limen Butoh zagra tam spektakl „Kanabasis”. Wybraliśmy kameralne miejsce, bo butoh to japoński teatr tańca, dość trudny w odbiorze – mówi dalej o pierwszym dniu festiwalu Monika Iwanow.
Dzień drugi
Festiwalowa sobota rozpocznie się o godz. 13.00, tam gdzie o tej porze można spotkać najwięcej osób, czyli na naszym bazarku przy Szkolnej. Zobaczymy tam instalację miejską zatytułowaną „Powtórzenie”. Co będzie się działo? Zapraszamy na bazarek.
Za to od 15.00 do 20.00 na rynku trwać będą warsztaty TAKI MYK – będzie można metodą sitodruku stworzyć sobie wzór na bawełnianej torbie (i zabrać ją ze sobą). Staną także żywe rzeźby teatru Los Fuegos.
– O 20.00 zaplanowaliśmy widowisko muzyczne. Sambor Dudziński na swojej dźwiękowiązałce zagra niezwykły koncert. Sambor zbudował ze snopowiązałki pojazd z różnymi instrumentami. To jest niesamowite widowisko, a muzyka świetna – mówi Monika Iwanow.
Po Samborze Dudzińskim, o 21.00 pojawi się na rynku instalacja miejska znana już wówczas z bazarku.
– To jest taka propozycja w formie przerwy. Aktorzy będą tańczyć i chodzić między ludźmi na rynku, będzie można w tym uczestniczyć, ale nie będzie to wymagać naszej uwagi całą godzinę – mówi Monika Iwanow.
Przed 22.00 aktorzy przeprowadzą ludzi z rynku na parking przy Sierakowskiego na spektakl „Poza Czasem” Teatru AKT.
Dzień trzeci
W niedzielę na rynku, po mszy, dla dzieci i dla rodziców Los Fuegos zagra „Cyrk podróżnych mimów”.
– To w zasadzie będzie komiczny program pantomimiczny. Taki typowy teatr na bruku. Aktorzy będą żonglować, jeździć na monocyklach i chodzić na szczudłach. Nie tylko dla dzieci – mówi Monika Iwanow.
W niedzielę o 20.00 na rynku zagra młody zespół z Chylic, ŻAL. O 21.30 zobaczymy dziesięciominutowy pokaz akrobatyki powietrznej Małgorzaty Sztencel, znanej z Mam Talent. Na koniec Fundacja Sztuka Ciała, którą mieliśmy okazję poznać rok temu, zaprezentuje spektakl „Rój”.
– To będzie trochę cięższa propozycja Fundacji niż spektakle z pierwszej edycji OSF – mówi Monika Iwanow.
Organizatorem jest Centrum Kultury. Wszystkie atrakcje oczywiście za darmo, więc zachęcamy mieszkańców, nawet tych którym wydaje się, że to nie dla nich. Zawsze warto spróbować wszystkiego, proszę Państwa. 9-11 czerwca w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię