Oddaj książki, nie płać kary

0
235

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza czytelników w piątek, 3 czerwca, do oddawania przetrzymanych książek.
W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno włącza się w ogólnopolską akcję – Noc bibliotek. W piątek 3 czerwca biblioteka główna przy ulicy Kościuszki 49 i filia w Józefosławiu przy ulicy Uroczej 14 będą czynne do godz. 22.00. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z ofertą książek papierowych i audiobooków, które zyskują na popularności. Noc bibliotek to także inne atrakcje, w tym spotkania z grami planszowymi czy zajęcia czytelniczo-edukacyjne.
– Dodatkowo 3 czerwca wszystkie nasze placówki organizują dzień bez kar za przetrzymane zbiory. Borykamy się z problemem przetrzymywania zbiorów przez naszych czytelników, a mamy sygnały, że niektórzy boją się przyjść ze względu na znaczny termin przetrzymania. Z kolei przymierzamy się do podjęcia współpracy z firmą windykacyjną w celu odzyskania naszych zbiorów, które czytelnikom zalegają na półkach, a mogłyby być wypożyczane przez inne osoby. W związku z tym chcemy dać szansę tym „zapominalskim”, żeby mogli zwrócić zbiory bez konieczności płacenia za przetrzymanie. Mam nadzieję, że dając taką możliwość nasi „dłużnicy” pojawią się w naszych placówkach – mówi dyrektor biblioteki, Łukasz Załęski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię