Obiad z seniorem

0
286

Od grudnia będzie można wziąć udział w gminnej akcji społecznej, polegającej na zjedzeniu posiłku ze starszą osobą. Czemu ma służyć „Obiad z Seniorem”?
Akcja, którą wspólnie organizuje Gmina Piaseczno wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, ma na celu zwrócenie uwagi na osoby starsze.
Wolontariusze wytypowani prze UMiG w Piasecznie będą spotykać się z seniorem, wytypowanym z kolei przez MGOPS, na obiedzie w jednej z 13 piaseczyńskich restauracji, które włączyły się do tej akcji. Jeżeli wiek i stan zdrowia seniora nie pozwoli mu na wyjście do restauracji, wolontariusz będzie mógł przynieść mu posiłek do domu.
W akcji nie chodzi o samą konsumpcję, ale raczej o możliwość spotkania się dwóch zupełnie różnych pokoleń, z którego obydwie strony skorzystają. Samotne starsze osoby będą mogły wyjść z domu i w ciekawy i miły sposób spędzić czas, natomiast młodzi ludzie będą mogli spotkać i porozmawiać z człowiekiem, któremu w doświadczeniu życiowym, jeszcze długo nie dorównają.
– Osoby starsze, czyli te, które osiągnęły wiek 60+, stanowią w gminie Piaseczno 19,1%. To bardzo dużo – mówi nam Krzysztof Kasprzycki, jeden z inicjatorów akcji.
Urząd Gminy oraz MGOPS proszą, aby ci, którzy znają starszą osobę samotną lub same są takimi osobami z terenu Gminy Piaseczno i chciałyby wziąć udział w takiej akcji, skontaktowały się z koordynatorem akcji w MGOPS Wiolettą Urban pod numerem telefonu 22 756 72 63 w. 110, w terminie do 9 grudnia br.
Dzięki restauracjom, które wsparły akcję (lista restauracji dostępna jest na stronie internetowej Gminy), organizatorzy będą mogli zorganizować 40 posiłków.
Honorowy patronat nad akcja objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię