Nie zdążą do końca roku

0
644

Przedłuża się w czasie połączenie Wilanowa z Ursynowem.

Pod koniec lipca Burmistrz Dzielnicy Ursynów unieważnił przetarg na roboty budowlane na ulicy Rosoła oraz Relaksowej na odcinku Jeżewskiego – Rosnowskiego. Złożono dwie oferty – pierwsza opiewająca na ponad 21 milionów złotych i druga wynosząca blisko 15 milionów 700 tysięcy złotych. Władze zamierzały przeznaczyć na inwestycję prawie 12 milionów złotych brutto, więc nie można było wybrać żadnej z nich.
– Równocześnie nadmienia się, iż brak jest możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia – czytamy w informacji o unieważnieniu postępowania.
Termin wykonania prac budowlanych przypadał na 10 grudnia 2017 roku. W związku z brakiem wyłonienia wykonawcy ukończenie robót powinno nastąpić później.
Jak podała „Gazeta Wyborcza”, urząd dzielnicy planuje szybko powtórzyć przetarg. Optymistyczny wariant zakłada, że przebudowa ulic Rosoła i Rosnowskiego zostanie zakończona przed końcem roku, choć to raczej wątpliwe, gdyż pracy jest bardzo wiele. Jeśli wykonawca będzie wybrany przed końcem wakacji, to możliwe, że jesienią przebudowę przejdzie skrzyżowanie z ulicą Relaksową, a do ruchu zostanie dopuszczona ulica Korbońskiego i Rosnowskiego.
Przypomnijmy, że od połączenia Wilanowa z Ursynowem uzależnione są zmiany w komunikacji miejskiej. Trasa niektórych linii autobusowych uległaby modyfikacjom i kursowałyby one z Konstancina do Metra Kabaty, a nie, jak poprzednio, do Metra Wilanowska. Posiedzenie komisji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny do spraw transportu odbędzie się w sierpniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię