Nauczyciele z klasą

265

We wtorek 13 czerwca odbyła się gala jubileuszowa piątej edycji konkursu Nauczyciel z Klasą.

W konkursie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wybierali nauczycieli, którzy według nich spełniali takie kryteria jak umiejętność inspirowanie młodzieży, szacunek do ucznia, otwartość, zrozumienie problemów uczniów, docenianie zaangażowania czy sprawiedliwość.
– Nasz konkurs nie jest konkursem popularności. Nie wybieramy nauczyciela, który jest najbardziej lubiany czy stawia najlepsze oceny. Ze swojego doświadczenia wiem, że w liceum, do którego ja chodziłem, czyli w Liceum Ogólnokształcącym im. I Dywizji Kościuszkowskiej, wygrywał profesor, który do najmniej surowych nie należał, ale potrafił tak przekazać wiedzę, że uczniowie go doceniali – mówił podczas gali Jan Ciechomski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.
W 2017 roku na swoich pedagogów głosowało 2473 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.
– Chciałabym pogratulować wszystkim nauczycielom, którzy zostali w konkursie przez swoich uczniów wybrani. Jestem przekonana, że nauczyciele, którzy zostaną dziś wyróżnieni, to osoby, które nie tylko kochają swój zawód, ale również lubią dzieci i młodzież i uprawiają swój zawód z pasją i poświęceniem. To osoby, które potrafią wychowywać i edukować młodzież w taki sposób, że uczniowie po prostu ich uwielbiają – mówiła burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.
Galę uświetnił występ zespołu Dobry Pomysł.