Najwyższy standard

1
309

Nowy kolorowy gabinet pobrań ze specjalnym fotelem i personelem czeka na małych pacjentów w przychodni przy ul. Fabrycznej w Piasecznie.

 

Najmłodsi pacjenci, od urodzenia do ukończenia 18 lat, mogą korzystać z osobnego gabinetu pobrań w Samodzielnym Zespole Publicznych Placówek Lecznictwa Otwartego (SZPZLO) w Piasecznie przy ul. Fabrycznej 1. By ograniczyć stres związany z pobraniem krwi pokój jest kolorowy, pracują w nim pielęgniarki, które mają wyjątkowo dobry kontakt z dziećmi, i na każdego bohatera czeka mały prezent. Centralnym punktem gabinetu jest wygodny wielki czerwony fotel. Nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale też jest niezwykle funkcjonalny.
– Fotel został wykonany na specjalne zamówienie we Francji – informuje Kierownik Laboratorium Justyna Marynowska. – Może w nim usiąść mama z dzieckiem na kolanach, można bez problemu zmienić jego pozycję na leżącą z uniesionymi w górę nogami w przypadku omdlenia pacjenta lub mamy, bo i taki przypadek mieliśmy – wspomina. To ona jest autorką pomysłu na odrębny gabinet pobrań dla dzieci. Nie tylko ze względu na komfort psychiczny małych pacjentów, ale też izolację pacjentów dorosłych, którzy mogą być nosicielami zupełnie innych drobnoustrojów niż te dotykające najmłodszych.
Pacjenci dorośli też korzystają z w pełni odnowionego gabinetu. Na nich również czeka wyjątkowy fotel z Francji, dostosowany zwłaszcza do potrzeb kobiet ciężarnych oraz pacjentów mających problemy z poruszaniem się. Szefowa laboratorium nie ukrywa, że oba meble były sporym wydatkiem. Skąd publiczna placówka wzięła na nie fundusze?
– Pieniądze na remont pochodzą z „zysków” wypracowanych przez przychodnię na kontrakcie z NFZ – odpowiada Justyna Marynowska. – Kiedy placówką zarządza ekonomista, a nie lekarz, to nieco inaczej wyglądają kwestie finansowe – podsumowuje. Ale wystrój to nie wszystko. Laboratorium przy ul. Fabrycznej wykonuje na miejscu niezwykle szeroką diagnostykę na nowoczesnym sprzęcie, w tym testy alergiczne, badania prenatalne czy choroby egzotyczne. Takim panelem oferowanych badań może się pochwalić niewiele laboratoriów warszawskich. Testy wykonywane są bezpłatnie w ramach skierowań od lekarzy mających podpisane kontrakty z laboratorium, w innym wypadku można skorzystać z nich odpłatnie.
– Nie zawsze trzeba też przyjeżdżać do Piaseczna – zaznacza Marynowska. – W określonych terminach próbki do badań są też pobierane w naszych filiach na terenie gminy i tam również możemy dostarczyć wyniki badań. Innymi słowy publiczna placówka oferuje standard nie zawsze spotykany w przychodniach prywatnych.

1 KOMENTARZ

  1. Zyski wypracowane przez przychodnię pochodzą z lat ubiegłych, kiedy o obecnej pani dyrektor nikt jeszcze nie słyszał. Kpiną jest twierdzenie że ona coś „wypracowała”. Ona trwoni zasoby zgromadzone przez lata przez dr Łączyńskiego. Ekonomista od ołówków i srajtaśmy w szpitalu, o jej kompetencjach może świadczyć brak tych jakże potrzebnych rzeczy za jej kadencji w szpitalu. Może ktoś wreszcie sprawdzi u źródła jak zaopatrzenie szpitala w Piasecznie działało kiedyś. Czy np. papier do ksero i drukarek był wydzielany po kilka kartek na drukarkę, bo zawsze brakowało. A teraz dostała do zabawy coś większego. Fotel aż z Francji. Pięknie. A u nas takich nie robią? Tańszych, a może i lepszych? To się nazywa gospodarność, a gdzie ustawa o środkach publicznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię