Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńska MRG zdobyła tytuł Młodzieżowej Rady 2018.

 

Konkurs „Młodzieżowa Rada 2018” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem konkursu było promowanie idei samorządności wśród młodzieży, a także docenienie najbardziej aktywnych młodzieżowych rad.

Młodzież musiała przygotować trzyminutowy film, w którym opowiada o swoich działaniach, oraz wypełnić specjalną ankietę, dokumentującą ostatnie dwa lata aktywności. Oceniające zgłoszenia jury brało pod uwagę m.in. podejmowanie działań na rzecz młodzieży, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej w środowisku lokalnym, a także ciekawy sposób ujęcia tematu w filmie lub prezentacji multimedialnej. Podczas III Konferencji Młodzieżowych Rad "Młodzi 2.0", która odbyła się w Sejmie RP 17 kwietnia reprezentanci Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno w towarzystwie wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak mieli okazję cieszyć się zwycięstwem w konkursie. Przewodnicząca MRG Karolina Hołownia-Malinowska, I wiceprzewodnicząca Weronika Jagielak i sekretarz Kuba Podraza nie ukrywali radości z wyróżnienia.

– Nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu bez wszystkich, którzy nas wspierali i którzy pracowali na sukcesy MRG Piaseczno! – podkreśla Karolina Hołownia-Malinowska.
Sukces w konkursie jest tylko potwierdzeniem tego, co od dawna mówią organizacje wspierające młodzieżowe rady – że ta piaseczyńska jest wzorcową radą w skali kraju.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych działań podejmowanych na rzecz młodzieży i nie tylko.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama