Najdłuższa droga

254

Rowerzyści mogą już korzystać z nowego ciągu pieszo-rowerowego.

W ubiegłym roku na zlecenie Powiatu Piaseczyńskiego zbudowany został mierzący 2 kilometry długości odcinek drogi (wraz ze ścieżką rowerową i chodnikiem) prowadzącej od Solca do Szymanowa. Władze powiatu otrzymały na ten cel kwotę w wysokości 1,1 miliona złotych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Niedawno zakończony został drugi etap inwestycji.
Do użytku oddano odcinek od wsi Szymanów do Konstancina-Jeziorny. Około 4-kilometrową asfaltową drogę wykonywał Wydział Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Nawierzchnia została wzmocniona specjalną siatką, obok ciągnie się przez las szeroka, oddzielona białą linią oraz odblaskami ścieżka rowerowa. Nowa trasa z pewnością zwiększa komfort i bezpieczeństwo rowerzystów. Prace wyniosły nieco ponad 2 miliony złotych.
Łączny koszt utworzenia 6-kilometrowego odcinka to 6,4 miliona złotych. Według Wicestarosty Powiatu Piaseczyńskiego Arkadiusza Strzyżewskiego jest to najdłuższy ciąg pieszo-rowerowy na terenie naszego powiatu.
– To jedna z najbardziej uczęszczanych dróg powiatowych, także przez pieszych i rowerzystów. Jej stan przez lata niewiele się zmieniał. Nasi poprzednicy potrafili tylko łatać dziury. Podjęliśmy decyzję o budowie zupełnie nowej drogi o podwyższonym standardzie. W końcu mieszkańcy mogą być zadowoleni – mówi Arkadiusz Strzyżewski i, jak zapowiada, to nie koniec prac na tej samej drodze powiatowej. – Jeszcze w tym roku powinniśmy zbudować chodnik z Baniochy w kierunku Wilczynka. Projekt jest już gotowy – dodaje.