Na groby z utrudnieniami

240

Wjazd w ulicę Julianowską od strony przebudowywanej ulicy Okulickiego nie zostanie uruchomiony przed 1 listopada. A to nie koniec utrudnień w rejonie cmentarza komunalnego.

Skrzyżowanie ulic Julianowskiej i Okulickiego od strony cmentarza ciągle jest zamknięte. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych zapytaliśmy Wojewódzki Zarząd Dróg Mazowieckich o to, czy są szanse na usprawnienie ruchu do 1 listopada.

– Niestety wtedy jeszcze będzie obowiązywała obecna organizacja ruchu – mówi rzecznik MZDW Monika Burdon. – W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie położona ostatnia warstwa ścieralna. Później trzeba odczekać dwa tygodnie i dopiero wtedy można wykonać oznakowanie poziome. Dopiero wtedy nastąpi zmiana organizacji ruchu – informuje.

To nie jedyna zła informacja dla kierowców. W najbliższych dniach powiat rozpocznie też remont ulicy Przesmyckiego. To z pewnością oznacza korki na drodze do i z Konstancina-Jeziorny. Remont obejmuje frezowanie nawierzchni jezdni i położenie nowej oraz modernizację chodnika.

– Podczas wykonywania nakładki ulica będzie zamykana odcinkami – informuje członek Zarządu Powiatu Ksawery Gut. – Do 1 listopada prace powinny  być zakończone  – deklaruje jednocześnie.

Pozostaje mieć nadzieję, że dojazd w okolice cmentarza komunalnego przy ul. Julianowskiej będzie możliwy z więcej niż jednej ulicy nie tylko 1 listopada, ale również w poprzedzający Zaduszki weekend, kiedy sporo osób zapewne będzie chciało posprzątać groby swoich bliskich.