Na czterech łapach – kronika Animal Rescue Poland

0
372

Kolejny pracowity tydzień Fundacji Animal Rescue Poland.

20.11. Sprawa porzuconej w mieszkaniu małej czarnej suczki z lutego 2017 r. znalazła swój finał w sądzie. Prokuratura w Piasecznie skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. O wyroku w tej sprawie będziemy Państwa informować. Fundacja otrzymała w tej sprawie status pokrzywdzonego.

24.11. otrzymaliśmy zgłoszenie od Straży Miejskiej o błąkającym się bardzo młodym psie. Biało-łaciaty pies błąkał się po ul. Młynarskiej w Piasecznie. Pies został odwieziony do schroniska na Paluchu.

25.11. wpłynęło do nas zgłoszenie od Straży Miejskiej o rannej sarnie w Bogatkach. Cały dzień trwała walka o życie koziołka. Niestety, około północy choroba układu pokarmowego pokonała nas i koziołka. Jedyne, co udało nam się zrobić, to uśmierzyć ból i finalnie skrócić jego cierpienia.

25.11. otrzymaliśmy zgłoszenie od osób prywatnych o podejrzeniu zabijania psów i kotów dla futer pod Mińskiem Mazowieckim. Przeszukanie posesji nie potwierdziło doniesienia, ale ujawniło nieprawidłowości w warunkach chowu krów oraz warunkach bytowych 4 psów. Oprócz naszych inspektorów, na miejscu obecni byli inspektorzy OTOZ ANIMALS oraz Policja.

26.11. Straż Miejska zgłosiła informację o burym kocie, płaczącym pod balkonem na ul. Wrzosowej w Zalesiu Górnym. Kot został odwieziony do schroniska na Paluchu, gdzie czeka na swojego właściciela.

27.11. otrzymaliśmy zgłoszenie od Straży Miejskiej o psie błąkającym się po okolicy kościoła w Głoskowie. Ciemny pies do połowy łydki, z wielkim guzem pomiędzy tylnymi nogami. Po przeszukaniu okolicy i wypytaniu mieszkańców ustaliliśmy, że pies mieszka w okolicy ul. Wczasowej. Dopiero ogłoszenie na naszym profilu na Facebooku dało oczekiwany rezultat. Zgłosili się do nas właściciele suczki. Suczka ma 14 lat i ma nieoperacyjnego guza. Właściciele zostali pouczeni o konieczności pilnowania psa. Czekamy na oświadczenie weterynarza, potwierdzające stan jej zdrowia oraz posiadane obowiązkowe szczepienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię