Na czterech łapach - kronika Animal Rescue Poland

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Relacja z ostatnich akcji Fundacji Animal Rescue Poland

 

13.11. zgłoszenie od straży miejskiej w Piasecznie o 2 psach błąkających się po ul. Bitwy Warszawskiej. Psy odłowiono. Po sprawdzeniu czytnikiem okazało się, że miały chipy i dzięki temu bezpiecznie wróciły do domu.

14.11. zgłoszenie o rannej sarnie w Bogatkach. Sarna miała rozległe rany po pogryzieniu przez psy. Decyzją lekarza weterynarii została poddana humanitarnej eutanazji.

16.11. zgłoszenie od osób prywatnych o przypadku znęcania się nad zwierzętami w sklepie zoologicznym na Ursynowie. Po kontroli stwierdzono niewłaściwe warunki przetrzymywania żółwi oraz niezgodne z prawem działania polegające na zmuszanie osób chętnych do adopcji kotów do dokonania zakupów w wysokości około 200 zł. Sklep otrzymał zalecenia i pouczenie oraz będzie regularnie kontrolowany.

17.11. zgłoszenie od straży miejskiej o kociakach porzuconych przy stacji benzynowej z Gołkowie.  5 kociaków w stanie stabilnym zostało odwiezionych do schroniska na Paluchu. Czekają na nowe, kochające domy.

17.11. zgłoszenie od osoby prywatnej, pracującej w lesie w okolicach Nadarzyna o 2 błąkających się labradorach. Niestety strażnik gminny odmówił przyjazdu i odłowienia psów. Dzięki ogromnemu wsparciu użytkowników portalu Facebook (400 udostępnień) ogłoszenie dotarło do ponad 50 000 ludzi i udało się przed zmrokiem odszukać właścicieli. Wszystkie znalezione zwierzęta można obejrzeć na profilu Fundacji Animal Rescue Poland na Facebooku.

18.11. zgłoszenie od policji i Mazowieckiego Urzędu Celnego z prośbą o wsparcie działań w Wólce Kosowskiej przeciwko zagranicznej zorganizowanej przestępczości. Na miejscu znaleziono zamkniętą w baraku sukę w typie amstaffa ze śladami licznych pogryzień. Sukę zabezpieczono i obecnie przechodzi kwarantannę. Właściciel zwierzęcia jest nieznany. Po okresie kwarantanny suczka będzie szukała nowego i odpowiedzialnego domu.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama