Na czacie z burmistrzem

0
271

Gmina kolejny raz otwiera się na nowoczesność. Tym razem mieszkańcy mogli porozmawiać w internecie z burmistrzem.
We wtorek wieczorem 14 czerwca mieszkańcy gminy Góra Kalwaria mieli możliwość rozmowy z burmistrzem Dariuszem Zielińskim za pomocą internetowego czatu na stronie www.gorakalwaria.pl. Poza siecią można było również porozmawiać z burmistrzem osobiście na kawie w ratuszu. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem i w czasie trwania czatu padło kilka ciekawych pytań.
– Mam jeszcze pytanie natury trochę filozoficznej: czy urząd nie chce załatwić zbyt wielu inwestycji jednocześnie? Przebudowa centrum stoi, bo nie ma pieniędzy, a już pojawił się projekt zagospodarowania terenu przy dawnym kasynie i placu manewrowego. W kolejce czeka jeszcze skarpa. Może lepiej skupić się na jednym projekcie i skończyć w ciągu kadencji, zamiast zostawić kilka niedokończonych – zapytał burmistrza „zeki”.
– Rozpoczęte inwestycje będą sukcesywnie realizowane. W tej chwili jednocześnie prowadzonych jest na terenie miasta i gminy około 70 inwestycji. Myślę, że każda z nich jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców. Determinantem rzeczywiście są środki finansowe, tym bardziej że w wielu przypadkach finansowanie oparte jest na środkach zewnętrznych i tu zawsze jest wielka niewiadoma, kiedy zostanie ogłoszony konkurs (w tej chwili opóźnienia w naborach dochodzą nawet do 2 lat). Żeby aplikować o środki trzeba mieć dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę lub program użytkowo-funkcjonalny. Każde takie zadanie musi być uwzględnione w budżecie gminy, jak również w wieloletniej prognozie finansowej. Skoncentrowanie się na jednej kluczowej inwestycji byłoby blokadą dla strategii rozwoju gminy – odpowiedział Dariusz Zieliński.
Poruszone zostały także inne kwestie, jak temat obwodnicy czy wymiana podłogi na sali przy szkole gastronomicznej. Nie zabrakło również, co charakterystyczne dla internetowych czatów, różnych emotikonów.
– No i taki kontakt i zapoznawanie się z osobami mieszkającymi w Pana mieście to ja rozumiem – podsumował wirtualne spotkanie „onomatopeja”.
My się z nim jak najbardziej zgadzamy. Dodajmy jeszcze, że burmistrz regularnie odpowiada na maile oraz wiadomości na swoim profilu na Facebooku. Następny czat, zgodnie z zapowiedziami, powinien odbyć się we wrześniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię