Na 4 łapach – kronika Animal Rescue Polska

0
397

Krótkie podsumowanie minionego tygodnia Fundacji Animal Rescue Polska

12.12 otrzymaliśmy zgłoszenie o zakleszczonej sarnie w płocie w Zalesiu Górnym. Sarna została uwolniona i przewieziona nasza karetka do kliniki, gdzie udzielono jej pomocy.

13.12 od Straży Miejskiej w Piasecznie otrzymaliśmy zgłoszenie o kocie z odgryzioną nogą. Kot został medycznie zabezpieczony przez naszych lekarzy i przewieziony do schroniska na Paluchu

15.12 przed północą otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąconym lisie w Józefosławiu. Nasz lekarz przebadał zwierzę na miejscu i wypuścił na wolność.

16.12 z ul. Pawiej w Piasecznie odebraliśmy rannego gołębia. Ptak został medycznie zabezpieczony i przewieziony na hospitalizację do azylu.

17.12 z Lesznowoli zostały odłowione dwa psy. Nie miały czipa. Wieczorem wolontariuszom fundacji udało sie namierzyć właścicieli.

18.12 w Chojnowie w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie od Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie o podejrzeniu kłusownictwa. Na drodze pożarowej nr 17 ujawniono skórę dzika. Niestety, mimo że społeczeństwo wie o ASF, ludzie wciąż ignorują zgrożenie i dopuszczają się kłusownictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię