Na 4 łapach - Kronika Animal Rescue Polska

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prezentujemy interwencje Fundacji Animal Rescue Polska w ubiegłym tygodniu.

 

13.01 Kawęczynek: zgłoszenie do potrąconej sarny leżącej w pasie drogi . Po zbadaniu sarny i udzieleniu jej pierwszej pomocy zwierzę zostało zwrócone naturze.

16.01 Runów: zgłoszenie do potrąconej sarny. Zwierze miało bardzo rozległe obrażenia, podjęto decyzję o humanitarnej eutanazji.

17.01 Łazy: zgłoszenie do potrąconej sarny. Sarnę przewieziono do kliniki, podczas operacji stwierdzono obrażenia które przekreśliły jej szansę na powrót do zdrowia, zwierzę poddano humanitarnej eutanazji.

18.01 Góra Kalwaria : potrącony brązowy labrador przy Tesco. Zgłaszający zawiadomił policję (policja przekazała zgłoszenie Animal Rescue Polska). Zgłaszający postanowił zawieźć psa do kliniki w Konstancinie, licząc że pies otrzyma pomoc. Niestety nie otrzymał. Klinika zawiadomiła policję w Górze Kalwarii, która ponowie zawiadomiła naszą fundację. Pies po odebraniu z kliniki weterynaryjnej, został przewieziony do współpracującej z nami kliniki Gabor Vet, gdzie otrzymał pomoc i zrobiono badania, które wykazały że pies ma złamany kręgosłup i został poddany humanitarnej eutanazji. Właściciel został odnaleziony i powiadomiony o zaistniałej sytuacji.

22.01 Tarczyn zgłoszenie od straży leśnej o rannej sarnie, gmina odmawia udzielenia pomocy zwierzęciu i nie wskazuje podmiotu , który miałby taką pomoc udzielić. Zgłoszenie podejmuje Animal Rescue Polska, zwierzę przetransportowano do kliniki gdzie udzielono pomocy weterynaryjnej i wykonano niezbędne badania.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama