Milion do podziału

W tym roku po raz pierwszy można zgłaszać swoje pomysły przez internet.

Od poniedziałku 3 kwietnia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2018. W piątej edycji do podziału jest okrągły milion złotych, z czego 700 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na projekty inwestycyjne, a pozostałe 300 tysięcy pójdzie na projekty między innymi z zakresu kultury, sportu i rekreacji.
– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu każdy mieszkaniec gminy będzie miał możliwość decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone te pieniądze – informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk.
Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 13 lat (w przypadku osoby niepełnoletniej potrzebna jest zgoda rodzica). Należy załączyć listę zawierającą minimum 15 podpisów osób będących powyżej 16 roku życia, które popierają projekt. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy.
W tym roku, poza tradycyjnym zgłaszaniem swoich propozycji osobiście w Urzędzie Gminy bądź za pośrednictwem poczty, można również wypełnić formularz na specjalnie stworzonej do tego celu witrynie internetowej www.konstancin.budzet-obywatelski.org.
W najbliższą sobotę w sali posiedzeń UMiG przy ulicy Świetlicowej w Konstancinie-Jeziornie odbędą się warsztaty, na których, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, będzie można się dowiedzieć, jak prawidłowo wypełnić wniosek. Następne warsztaty będą miały miejsce 21 kwietnia w Hugonówce.
Zgłaszanie projektów trwa do 28 kwietnia. Następnie w maju projekty przejdą weryfikację, a do 9 czerwca powinna zostać ogłoszona lista projektów zakwalifikowanych do głosowania. Mieszkańcy będą mogli głosować na projekty od 4 do 15 września 2017 roku. Głosować będzie można również przez internet.