Mieszkanie na święta?

0
617

Nowy budynek komunalny przy ul. Świętojańskiej niebawem będzie gotowy. Przy odrobinie szczęścia jego lokatorzy powitają Nowy Rok w nowym domu.

Zielony blok na rogu ul. Świętojańskiej i Al. Kalin wygląda na gotowy. Obecnie trwają prace wokół budynku. Zgodnie z umową wykonawca powinien oddać gotowy do użytku budynek do 17 października. Wygląda jednak na to, że termin ulegnie przesunięciu.

– W sierpniu wykonawca przesłał pismo z prośbą o aneks terminowy, z uwagi na nieprzewidziane na etapie przetargu trudności. Gmina analizuje możliwość przesunięcia terminu do końca listopada – informuje Anna Grzejszczyk z Biura Promocji. W związku z tym, że zadaniem firmy, która wygrała przetarg na dokończenie budowy, jest wykonanie również prac wykończeniowych wewnątrz budynku i zdobycie wszystkich niezbędnych pozwoleń, nawet przy przedłużonym terminie w grudniu mogliby tu trafić już lokatorzy. Inwestycja przy ul. Świętojańskiej powiększy gminny zasób mieszkań komunalnych o 49 lokali. O tym, kto w nich zamieszka, zdecyduje Wydział Polityki Mieszkaniowej.

– Lista osób, którym zostaną zaproponowane lokale, na razie nie powstała – mówi Anna Grzejszczyk. Innymi słowy jeszcze nie wiadomo kto zamieszka w zielonym bloku, ale w wersji optymistycznej co najmniej 49 osób czekających na lokal komunalny ma szanse na miły prezent pod choinkę. Gmina wyda na tę inwestycję ponad 8 mln zł.