Mieszkańcy chcą porządku

0
237

Na stronie internetowej Urzędu Gminy przez miesiąc dostępna była ankieta krajobrazowa. Jak mieszkańcy odpowiedzieli na pytania urzędników?
Urząd umieścił ankietę na swoich stronach, ponieważ trwają prace nad uchwałą krajobrazową (pisaliśmy o tym w 117. numerze PP).
Odpowiedzi udzieliły 353 osoby. Należy pamiętać, że ankieta została umieszczona w Internecie, w związku z tym odpowiedziały osoby korzystające z sieci, oraz w dużej mierze z portali społecznościowych, na których udostępniany był link do ankiety. Pytania były zamknięte, niektóre wielokrotnego wyboru.
Większość respondentów informacje o produktach i usługach czerpie z Internetu (96%) oraz prasy (24%). Tablice i billboardy wskazało tylko 10% osób, a ulotki i plakaty 6%.
Nadmiar reklam w przestrzeni miejskiej dostrzega aż 89% respondentów, dla 7% reklamy są zauważalne, a 6 osób uznało, że reklam jest w sam raz.
Dla 83% odpowiadających reklamy w przestrzeni miejskiej są irytujące, a dla 13% obojętne. 3% odpowiedziało, że są one miłe dla oka.
Większość ankietowanych, czyli 69%, uznała, że reklamy powinny być dozwolone, natomiast ograniczone ze względu na formę i miejsce. Aż 27% osób uznało, że powinny być całkowicie zakazane.
Dla 92% respondentów reklamy niekorzystnie wpływają na odbiór krajobrazu.
Na pytanie o parametry reklam regulowane przez przepisy prawa, prawie wszyscy ankietowani zgodzili się, że powinny być regulowane wielkość, lokalizacja, ilość, rodzaj, a ponad połowa uznała, że również kolorystyka.
Ponad 61% respondentów uznało także, że zasłanianie budynków reklamami powinno być całkowicie zakazane, a 33%, że dozwolone z ograniczeniami.
Pełne wyniki ankiety wraz z opracowaniem będą niebawem dostępne na stronie internetowej Gminy Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię