Miało być lepiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Remont stacji PKP Nowa Iwiczna zbliża się do końca, ostatnio zamontowano szlabany na przejeździe, jednak wielu pasażerów narzeka na efekt końcowy.

Już od ponad roku trwają prace remontowe na stacji i przejeździe. Wybudowano dwa nowe perony, lada dzień zacznie działać system kamer monitoringu i megafonowego ogłaszania komunikatów o nadjeżdżających pociągach. O ile pasażerowie są zadowoleni z jakości i wyposażenia nowych peronów, to już zdecydowanie gorzej oceniają wyremontowany przejazd obok stacji, który obecnie jest już przejazdem kat. A, a więc przejazdem z pełnymi rogatkami oraz sygnalizacją świetlną i dźwiękową obsługiwanym przez dróżnika przejazdowego.

– Według mnie jest to jakaś porażka, że każdy tor jest na innym poziomie i samochód skacze po przejeździe, zamiast gładko przejechać po równej powierzchni. Tu jest coś nie tak – komentuje jeden z mieszkańców na forum internetowym ,Mysiadła.

Najbardziej krytykowany jest sposób i czas opuszczania szlabanów na przejeździe. Pasażerowie skarżą się, że szlabany są opuszczane zbyt wcześnie – już w chwili, kiedy pociąg wyjeżdża z sąsiedniej stacji. To powoduje, że na ulicy Krasickiego tworzą się korki. Dodatkowo na peronie do odjazdów w stronę Warszawy wprowadzono dodatkowy, mały szlaban, który jest opuszczany razem z głównymi szlabanami na przejeździe i uniemożliwia pasażerom, którzy w ostatniej chwili przychodzą na pociąg, wejście na peron.

– Szlaban zamyka się, a dokładnie 2,5 minuty później przejeżdża przez przejazd pociąg w stronę Warszawy. Ale szlaban zostaje zamknięty, a kolejne 2,5 minuty później wjeżdża na stację pociąg z Warszawy. Na stacji stoi ponad minutę i odjeżdża, po czym szlaban się podnosi. Szlaban zamknięty przez ponad 6 minut. Korek mega duży – informuje Pan Kuba na forum.

Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odpowiada, że wszystko odbywa się zgodnie z właściwymi procedurami kolejowymi i spowodowane jest potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom PKP, jak i kierowcom przejeżdżającym przez przejazd.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama