Lifting placu zabaw

0
175

Rozpoczęła się modernizacja jednego z największych piaseczyńskich placów zabaw. Na innych ma się pojawić nowa nawierzchnia.

 

Zlokalizowany na rogu ulic Wojska Polskiego i Kusocińskiego ogródek jordanowski od lat cieszy się dużą popularnością. Do niedawna był jedynym tak nowoczesnym i bogato wyposażonym placem zabaw w mieście. Teraz przyszedł czas na renowację, która ma polegać przede wszystkim na wymianie piaskowej nawierzchni na tzw. „bezpieczną”, wykonaną ze specjalnego granulatu. Od 11 czerwca plac zabaw jest zamknięty dla odwiedzających. Wykonawca ma usunąć istniejący piasek, oczyścić podłoże, przygotować spodnie warstwy i zamontować nowe, amortyzacyjne podłoże. W ramach remontu zostaną również przeprowadzone niezbędne renowacje i konserwacje urządzeń zainstalowanych na placu zabaw. Roboty mają się zakończyć 30 czerwca.

Druga część tego samego przetargu dotyczy zakupu i wymiany nawierzchni na innych placach zabaw. Ich ilość i rodzaj będą zależeć od kosztów materiału i usługi. Zgodnie z zamówieniem, powinno to być w sumie około 1200m2 powierzchni. Urzędnicy informują, że wśród remontowanych placów zabaw ma się znaleźć m.in. ten przy ul. Fabrycznej. Realizacja kolejnych modernizacji powinna się zakończyć do 30 listopada. Łącznie gmina wyda na to zadanie 670 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię