Tataspartakiada po raz czternasty

0
759

W najbliższą sobotę jak co roku w szkole w Łazach odbędzie się olimpiada dla osób niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad imprezą objęła Agata Kornhauser-Duda.

Organizowana już po raz czternasty przez Stowarzyszenie Dobra Wola Tataspartakiada to piknik sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób z całej Polski. W różnorodnych konkurencjach zdrowo rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne oraz – jak wskazuje nazwa – ich ojcowie. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcać ojców do włączania się w sposób aktywny w opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi a przy okazji obalić stereotyp ojca porzucającego rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko. Impreza promuje również aktywność sportową oraz ideę wolontariatu, ponieważ w organizację przedsięwzięcia w dużej mierze zaangażowani są młodzi wolontariusze. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami zaplanowano występy artystyczne. Jak zwykle nie zabraknie dobrej zabawy i wspaniałych nagród.

XIV Tataspartakiada Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda. Impreza odbędzie się w sobotę 5 października w godzinach  11-16 w Szkole Podstawowej w Łazach przy ul. Ks. Słojewskiego 1.