Lodowisko za drogie

0
789

Mieszkańców zaskoczyła dziś informacja, że w tym sezonie lodowiska w Lesznowoli nie będzie. Radni podjęli decyzję o wycofaniu się z finansowania zimowej rozrywki .

Informację o tym, że lodowisko w Lesznowoli nie wystartuje w tym sezonie, podał dziś jego operator w Internecie.

– Jest nam bardzo przykro, że nie będziemy mogli wam w tym sezonie zapewnić rozrywki na lodzie, tym bardziej, że nasze lodowisko było niejednokrotnie określane jako najlepiej zorganizowane i obsługiwane w okolicach Warszawy, a jakością tafli konkurowaliśmy nawet z całorocznymi obiektami pełnowymiarowymi – napisali przedstawiciele firmy Piruet. Te opinie potwierdzają użytkownicy obiektu. Ich reakcją na wiadomość o tym, że tej zimy tafla obok szkoły w Lesznowoli nie będzie działać, jest głównie smutek i rozczarowanie. Nie brakuje też jednak głosów oburzenia. Okazuje się bowiem, że taką decyzję podjęli radni podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy. Lodowisko stało się ofiarą cięć budżetowych. Radni tłumaczą swoją decyzję koniecznością znalezienia środków na inwestycje oświatowe.

– Wyposażenie jednego oddziału szkoły to 50 tys. złotych, a szkoła w Nowej Iwicznej będzie miała 14 oddziałów – tłumaczyła na Facebooku radna Justyna Gawęda. Koszt prowadzenia lodowiska ma wynosić 300 tys. złotych za sezon. Ten argument nie do końca przekonuje mieszkańców.

– To tragiczna informacja – podkreśla jedna z mieszkanek.  – Radni powinni się wstydzić, że zamykają takie miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas z całą rodziną.

Proponują szukanie innych rozwiązań, np. wyższe ceny za komercyjne udostępnianie tafli albo szukanie oszczędności budżetowych w innych wydatkach.

Radna Gawęda zdaje się pozostawiać otwartą furtkę.

– Po takim nagłośnieniu sprawy może znajdzie się inna firma, bardziej konkurencyjna? – zastanawia się.

Decyzję o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej, w ramach której ujęte było zdjęcie środków na finansowanie lodowiska, radni poparli większością głosów. Wstrzymało się troje: Małgorzata Bobrowska, Tomasz Filipowicz oraz Piotr Osiński.