Lepsza droga do obwodnicy Piaseczna

0
1199

Nowa jezdnia, rondo i ścieżka rowerowa. Dojazd od ronda Solidarności do obwodnicy miasta ma być wygodniejszy i bezpieczniejszy. Niestety nie do końca. Przebudowa ulicy Księcia Janusza I Starego nie obejmuje włączenia się drogi do trasy D79.

Przebudowa ulicy Księcia Janusza I Starego przyniesie sporo zmian. Na odcinku od ronda Solidarności do wysokości ulicy Przedwiośnia powstaną nowa jezdnia, chodniki oraz skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Przy czym na skrzyżowaniu z ulicami 1 Maja i Przedwiośnia będzie rondo. Projekt zakłada wyznaczenie i wybudowanie miejsc do parkowania, drogi serwisowej, a także ścieżki rowerowej. Ma też zostać zrobione nowe oświetlenie i odwodnienie drogi.

– Ulica ta jest jednym z głównych wjazdów do miasta od strony południowej, dlatego zasługuje na kompleksowe rozwiązanie. Właściwie od wielu lat jest zaniedbana. Infrastruktura się już mocno zniszczyła. Nie ma poboczy, chodnik jest w złym stanie. Chcemy to poprawić – przekonuje Daniel Putkiewicz, burmistrz Piaseczna. – Wszyscy widzimy, że liczba mieszkańców rośnie. Za tym idzie ciągłe zwiększanie się liczby samochodów. Wzrasta też ruch tranzytowy. Co do tego, że należy przebudowywać układ drogowy i modernizować drogi, chyba nikt nie ma wątpliwości. Chcemy zwiększać bezpieczeństwo użytkowników tych dróg i mieszkańców naszego miasta.

Gmina ma już gotowe projekty budowlane i wykonawcze, a także decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na rozbudowę ulicy Księcia Janusza I Starego, czyli fragmentu drogi wojewódzkiej nr 722. Inwestycja nie obejmuje przebudowy włączenia się drogi do trasy D79, gdyż jest to element drogi krajowej w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 

Gmina Piaseczno w lutym 2018 roku zawarła porozumienie z zarządem województwa mazowieckiego w sprawie przebudowy tej drogi wojewódzkiej. Wystąpiła również do marszałka województwa mazowieckiego z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie województwa na współfinansowanie tej inwestycji. Jej koszt wynikający z kosztorysów inwestorskich wyniesie około 12 milionów złotych. Przetarg na realizację tego zadania w latach 2020-2021 zostanie rozpisany po przyznaniu środków przez radnych.

Czytaj także: Skrzyżowanie al.Kasztanów i al.3 Maja z drogą wojewódzką 722 zostanie przebudowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię