Lato w mieście

0
510

Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie, ze względu na trwającą pandemię. W związku z tym gmina przygotowała szerszą niż zazwyczaj ofertę dla dzieci pozostających w domu.

W związku z epidemią, dzieci w tym roku rzadziej niż zwykle będą miały okazję wyjechać na wakacje. Z tego względu gmina Piaseczno przygotowała specjalną, poszerzoną ofertę dla uczniów. W tym roku akcja „Lato w mieście” będzie trwała przez cały lipiec.

– Skorzystać z niej może w sumie około 850 uczniów tygodniowo – informuje wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Największym zainteresowaniem cieszą się pierwsze dwa tygodnie wakacji. Zapisanych jest ponad 500 dzieci, w kolejnych tygodniach około 300 – dodaje.

Każda z jedenastu gminnych szkół przygotowała ofertę rekreacyjno-sportowo-kulturalną dla swoich uczniów. Z akcji mogą nieodpłatnie skorzystać uczniowie zameldowani/zamieszkali na terenie gminy Piaseczno. Wzorem ubiegłych lat rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia. Ze względów bezpieczeństwa zajęcia będą głównie stacjonarne, ale szkoły odwiedzać będą między innymi instruktorzy Centrum Kultury.

Ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowały również Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sportowe lato

GOSiR w Piasecznie zaprasza na półkolonie od 6 lipca do 28 sierpnia 2020 r. Zajęcia sportowe organizowane będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 na terenie GOSiR i SP 5 przy ul. Sikorskiego 20 oraz stadionu miejskiego przy ul. 1 maja 16. W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku 8-12 lat, które zostaną wcześniej zapisane na stronie ośrodka www.gosir-piaseczno.pl. Tygodniowy koszt uczestnictwa to 350 zł od osoby. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

– Półkolonie przeprowadzane będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, a uczestnicy zobowiązani będą do przestrzegania zasad higieny – podkreślają organizatorzy.

Kulturalne lato

Centrum Kultury w Piasecznie jak co roku zaprasza na Kulturalne Lato. Wszystkie warsztaty wakacyjne są bezpłatne.

– Przygotowana została bogata oferta skierowana do dzieci już od 1. roku życia, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkie zajęcia, w związku z obostrzeniami epidemicznymi i wytycznymi sanepidu, obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona – informuje Monika Iwanow z Centrum Kultury. Kluby Kultury w Bogatkach, Chojnowie, Woli Gołkowskiej, Złotokłosie, Zalesiu Górnym i Józefosławiu zapraszają na warsztaty artystyczne w swoich placówkach terenowych. Przystanek Kultura (pl. Piłsudskiego 9) proponuje warsztaty dla stałych grup zatytułowane „Przystanek Przygoda” oraz konsultacje muzyczne. Natomiast Strefa Kultury (budynek CEM) zaplanowała serię warsztatów artystycznych dla stałych grup oraz plenerowe malowanie na sztalugach. Wszelkie informacje na temat kulturalnej oferty oraz zapisów dostępne są na stronie www.kulturalni.pl oraz Facebooku Centrum Kultury w Piasecznie.

W środowe wieczory, co dwa tygodnie począwszy od 8 lipca, na Skwerze Kisiela odbywać się będą spektakle teatralne dla najmłodszych. Ze względu na obostrzenia sanitarne i limit miejsc, organizatorzy proszą, by z jednym dzieckiem przychodził jeden opiekun.

Wakacje z Biblioteką
Ofertę wakacyjnych warsztatów i spotkań przygotowała też Biblioteka Publiczna w Piasecznie wraz z filiami.

– W oddziale dla dzieci w CEM zajęcia odbywać się będą w grupach 12-osobowych z zachowaniem wymaganej ostrożności, stąd konieczne są zapisy – informuje wicedyrektor biblioteki Sylwia Chojnacka-Tuzimek. – Zajęcia mają charakter tematyczny i każdy tydzień jest pod innym hasłem: ekologia, komiks, bajka, malarstwo, sport, muzyka i tradycja.

Zaplanowano również zajęcia w Multimedialnej Strefie Biblioteki Głównej w dniach od 6 lipca do 28 sierpnia. Informacje o zapisach i harmonogramie dostępne są na stronie internetowej biblioteka-piaseczno.pl. Filia w Józefosławiu organizować będzie zajęcia online dla dzieci w wieku 8-12 lat. Z kolei filia w Zalesiu Dolnym zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na cykl spotkań ” Wakacje z książką w krainie wyobraźni „.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię