Lato pełne atrakcji

0
442

Trwają XV Półkolonie Dobrej Woli. Na niepełnosprawne dzieci i młodzież czekają liczne atrakcje na terenie powiatu i poza nim.

Organizowane przez Stowarzyszenie Dobra Wola półkolonie cieszą się od lat dużym zainteresowaniem. W tym roku chęć udziału w licznych zajęciach, rozrywkach i wycieczkach zgłosili opiekunowie ponad pięćdziesięciorga dzieci. Grupa kolonistów spotyka się w szkole w Mrokowie. Jednak prawie każdego dnia uczestników czekają wycieczki wyjazdowe. Począwszy od tych niedalekich – na przykład do stadniny koni pełnokrwistych w Lesznowoli czy na kajaki na Górkach Szymona – a skończywszy na całodziennej wyprawie nad Bug czy w przeciwnym kierunku – do Białobrzegów koło Radomia, na latanie balonem. Odwiedzą również Sejm i Senat oraz spotkają się z policjantami i strażakami.

– 21 sierpnia z kolei jedziemy na Bitwę pod  Grunwaldem – zapowiada Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia. – My tam oczywiście zawrzemy pokój – żartuje. – Impreza ma być zorganizowana po raz drugi, ale zainteresowanie grup z całej Polski jest bardzo duże i wygląda na to, że to będzie kolejna impreza na miarę Tataspartakiady czy Wolprezy. Zapowiada się około 250 osób – cieszy się Zalewski. Kolonie trwają 4 tygodnie. Zakończą się 23 sierpnia, podobnie jak przed rokiem – na żaglówkach. Półkolonie organizowane są dzięki wsparciu finansowemu samorządów, sponsorów i ludzi dobrej woli.