Kronika Animal Rescue Polska

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ostatni tydzień znów był bardzo pracowity dla Fundacji. 

28.11. Policja oraz straż miejska z Piaseczna przekazały Fundacji informacje o porzuconym psie pod siedzibą Komendy Policji przy ul. Kościuszki. Pies nie miał czipa. Został przewieziony do Schroniska na Paluchu. Kilka dni później właściciele odebrali psa. Sprawa jest wyjaśniana przez ARP i Policję.

30.11. Od Policji w Lesznowoli otrzymaliśmy pilne wezwanie do pogryzionej kobiety w Magdalence. Na miejscu oczekiwało Pogotowie Ratunkowe, które przez psa nie mogło wejść na posesję. Nasz patrol w ciągu 20 minut umożliwił wejście ratownikom na posesję. Pies został zabrany na obserwację do lekarza weterynarii współpracującego z Fundacją.

02.12. W Bogatkach doszło do potrącenia kota. Po przyjeździe na miejsce lekarz ocenił stan zwierzęcia. Kotu nic się nie stało. Jak się później okazało, kolizja miała miejsce na przeciwko domu właściciela kota. Zwierzę bezpiecznie wróciło do domu, a właściciele zostali pouczeni o obowiązkach dozorowania swoich zwierząt.

03.12. Do schroniska na Paluchu zostały przewiezione z Chylic trzy psy po zmarłym właścicielu. Obecnie szukają nowego domu.

04.12. Po niedzielnym tragicznym pożarze domu w Żabieńcu Fundacja zabrała psa, który mieszkał z lokatorami. Niestety właściciel psa w pożarze zginął. Pozostali lokatorzy nie mogą się zająć psem. Około 3-letni samiec przechodzi obecnie kwarantannę w Schronisku na Paluchu. Fundacja Animal Rescue Polska współpracuje z Gminą Piaseczno i pomaga jej mieszkańcom w trudnych sytuacjach. Będziemy dla psiaka szukać nowego domu.

W ubiegłym tygodniu Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska wykonała 26 interwencji w tym 19 interwencji zleconych na podstawie umów wsparcia służb takich jak straże miejskie, policja czy pogotowie ratunkowe. Wszystkie nasze działania opisywane są na www.animalrescue.pl
W powiecie piaseczyńskim są gminy, które nie chcą ponosić kosztów ratowania dzikich zwierząt. Koszty te ponosi fundacja ze środków własnych lub darowizn. Prosimy Was o wsparcie symboliczną złotówką:
Fundacja Animal Rescue Poland
ul. Sobieskiego 72b
02-930 Warszawa
KRS 0000543263
NR KONTA RAIFFEISEN BANK
92 1750 0012 0000 0000 2781 0578
Tyt. Na interwencje

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama