Koperta dla seniora

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początek zakupiono 500 pakietów.

 

„Koperta życia” to akcja skierowana do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Polega ona na zebraniu w specjalnie przygotowanych kopertach wszystkich najważniejszych informacji o stanie zdrowia danej osoby, a także o przyjmowanych lekach, alergiach, danych osobowych i kontaktów do najbliższych. Dokumentacja jest oznakowana graficznie, co ułatwia i przyspiesza pracę udzielającym pomocy służbom medycznym, które w sytuacji kryzysowej niekiedy mogą mieć problem z odnalezieniem ważnych informacji. Pakiet składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej oraz naklejki na lodówkę, w której powinien być on przechowywany, ponieważ jest to miejsce łatwo dostępne. Do partnerów akcji należą między innymi: Gdańsk, Łomża, Iława, Pułtusk, Tczew, a od niedawna również Konstancin-Jeziorna.

Pomysłodawcą wprowadzenia akcji na teren uzdrowiska była Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna, której członkowie wystąpili do władz gminy o przyznanie środków na zakup kopert. Na początek gmina zakupiła 500 pakietów, a w razie potrzeby nabędzie kolejne. W skład konstancińskiej „Koperty życia” wchodzi również plastikowa karta ICE wielkości karty bankomatowej, na której można zapisać swoją grupę krwi oraz dane kontaktowe osób, które należałoby powiadomić w sytuacji wypadku. Kartę ICE można nosić ze sobą w portfelu.

Mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie odbierać pakiety w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna znajdującym się przy ulicy Warszawskiej 23. Wzór wypełnionego formularza karty (powinien on zostać podpisany przez lekarza prowadzącego) można znaleźć na stronie www.kopertazycia.pl.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama