Podwyżka już od maja

0
451

Wbrew wcześniejszym deklaracjom, że mieszkańcy Konstancina-Jeziorny będą płacić obecne stawki za odbiór odpadów aż do połowy wakacji gmina uchwaliła wcześniejsze podwyżki.

Po podpisaniu 27 lutego aneksu do umowy z firmą Lekaro na odbiór odpadów z terenu gminy do końca lipca burmistrz Kazimierz Jańczuk informował, że zarówno harmonogram jak i stawki pozostaną w tym okresie bez zmian.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy miały zapaść decyzje dotyczące dalszych działań w obszarze gospodarki odpadami. W związku z tym, że trudno przewidzieć sumy, jakich zażądają oferenci, burmistrz zaproponował stawki uwzględniające kwotę maksymalną, której zgodnie z jednym z przepisów można zażądać od mieszkańca za odbiór odpadów, czyli 31 zł za odpady zbierane selektywnie oraz 47 za zmieszane. Radnych czekała jednak niespodzianka w postaci informacji, że nowe stawki opłat miałaby obowiązywać już od maja. Burmistrz uzasadnił to koniecznością zbilansowania kosztów, które gmina musi ponieść na przedłużenie umowy firmą Lekaro. Przypomnijmy, teraz gmina płaci 700 tys. miesięcznie, podczas gdy dotychczas ryczałt wynosił 450 tys. zł miesięcznie. Większość radnych zagłosowała za przyjęciem nowych zasad. Pozwoli to bowiem gminie rozpocząć procedurę przetargową.