Klub w Wisełce

0
224

Budynek, w którym przed laty mieściła się restauracja Wisełka, następnie Gminna Biblioteka Publiczna, a ostatnio sekcje Ośrodka Kultury, stanie się miejscem spotkań i integracji mieszkańców oraz rozwoju aktywności społecznej. Większość koszty remontu, zostanie wykonany

W gminie Góra Kalwaria, w której mieszka prawie 6 tysięcy emerytów, bardzo prężnie działa Uniwersytet III Wieku. Rosnąca liczba słuchaczy i rozwój oferty dla nich wymagają kolejnych pomieszczeń. Chodzi między innymi o różnego rodzaju warsztaty czy zajęcia rehabilitacyjne. Klub przy Pijarskiej 40 ma zaspokoić to zapotrzebowanie.

– Od lat starsi mieszkańcy gminy liczyli, że powstanie dla nich miejsce spotkań, w którym będzie wiele aktywności. Dostrzegamy potrzeby tej rosnącej grupy społecznej, stąd decyzja o powstaniu klubu Senior+ – mówi Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii. – Mam ponadto nadzieję, że w przyszłości to miejsce będzie łączyło pokolenia i różne działalności społeczne, że stanie się prawdziwym miejscem spotkań mieszkańców gminy – dodaje burmistrz.

Wnętrze przejdzie, zaplanowany na ten rok, gruntowny remont. W mniejszej sali powstanie samoobsługowa kawiarenka. Zostanie również zamontowany nowocześnie wyposażony aneks kuchenny, staną także stoliki z krzesłami i powstanie kącik do zabawy.

– Dzięki temu babcie i dziadkowie opiekujących się wnuczętami, będą mogli spotkać się przy herbacie, porozmawiać czy wziąć udział w zajęciach. W większej sali zostanie zamontowanych na ścianach kilka drabinek do ćwiczeń, powstanie tu także niewielka scena z wyposażeniem multimedialnym. Spotkanie autorskie, warsztaty artystyczne, kameralnych koncert czy potańcówka – to wszystko będzie w tym miejscu możliwe – informuje Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza. – Gminie, a dokładnie Ośrodkowi Pomocy Społecznej w jej imieniu, udało się pozyskać 150 tys. zł z programu rządowego Senior+. Była to już ostatnia szansa na zdobycie środków na zakładanie klubów dla seniorów, które rozdzielało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do uzyskanej kwoty gmina dołoży 37 tys. zł wkładu własnego. Władzom zależy również, aby klub był miejscem spotkań dla organizacji pozarządowych, które działają w gminie – uzupełnia rzecznik.

Dlatego częścią klubu stanie się gminne Lokalne Centrum Kompetencji. LCK obecnie znajduje się na terenie byłej jednostki, jest nieco na uboczu. To wyposażone w komputery miejsce, gdzie mieszkańcy mogą nauczyć się korzystania z tego typu sprzętu, ale i Internetu. Prowadzone są tam między innymi zajęcia dla seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię