Każdy może legalnie zanocować w lesie

0
1299

Nocleg w lesie to niezapomniana przygoda. Miłośników natury czy modnego ostatnio bushcraftu i surwiwalu do skorzystania z możliwości noclegu w lesie zachęcają Lasy Państwowe.

„Zanocuj w lesie” to program Lasów Państwowych, który pilotażowo wystartował w roku ubiegłym, ale dotyczył tylko Leśnych Kompleksów Promocyjnych. W roku bieżącym Lasy Państwowe postanowiły go rozszerzyć na teren całej Polski. Specjalne obszary, w który będzie można legalnie biwakować do mają mają zostać wyznaczona we wszystkich 429 nadleśnictwach w kraju. Informację o obszarze, w którym dopuszczone jest biwakowanie znajdziemy na mapie Banku Danych o Lasach. Na terenie Nadleśnictwa Chojnów jest to pory teren między Zalesiem Górnym a Piskórką, Grochową i Pęcherami.

Czytaj także: Rowerowe konsultacje w Konstancinie

W ramach programu każdy może spędzić dwie noce w lesie (w wyznaczonym na mapie obszarze) bez zgłaszania tego faktu do nadleśnictwa. Oczywiście należy przestrzegać określonego regulaminu, który znajdziemy na stronach poszczególnych nadleśnictw oraz w bardziej ogólnej formie na stronie Lasów Państwowych. Nocująca w lesie grupa nie może liczyć więcej niż 9 osób, nie wolno palić ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi czy wykorzystywać na ogniska pochodzącego z lasu drewna. Nie wolno niszczyć drzew, krzewów czy runa leśnego rozkładając swój namiot czy hamak. I oczywiście wszystkie śmieci, w tym resztki jedzenia, należy zabrać ze sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię