Karta piaseczyńskich seniorów

305

W piątek 2. lutego w Urzędzie Miasta została zainaugurowana Ogólnopolska Karta Seniora – Edycja Piaseczno. Co zyskują seniorzy?

W Piasecznie mieszka 15 000 seniorów, czyli osób powyżej 60. roku życia, co stanowi 20% ogółu mieszkańców. To bardzo duża grupa.
Powstała już Piaseczyńska Rada Seniorów, a teraz jej staraniami Piaseczno przystąpiło do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.
– Dla wielu seniorów liczy się każdy grosz. To dobrze, że dzięki przyłączeniu się do programu będziemy mogli zyskać nie tylko produkty i usługi skierowane do seniorów, ale konkretne oszczędności – mówił na spotkaniu Piotr Jakubowski, przewodniczący Piaseczyńskiej Rady Seniorów.
Ogólnopolska karta daje seniorom zniżki w ponad 1 100 punktach w całej Polsce w tym w sanatoriach, natomiast w Piasecznie są to już 24 punkty. Rabaty z kartą zaczynają się od 5%, a sięgają nawet 90%.
Seniorzy sami pozyskują przedsiębiorców.
– Nie skończyłam marketingu, ale wiem, że trzeba być zdeterminowanym. Przedsiębiorcy dostrzegają nasze pieniądze i wiedzą, że warto z nami współpracować – mówi Maria Mostowska z Klubu Seniora w Gołkowie, która odegrała znaczącą rolę w pozyskaniu partnerów karty.
W jakich piaseczyńskich punktach seniorzy uzyskają rabat?
– W Piasecznie mamy szeroki wachlarz branż: warsztat samochodowy, gabinet podologiczny, sklepy z karmą i akcesoriami dla zwierząt, wypożyczalnie i serwis sprzętu sportowego, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, sklep i serwis sprzętu komputerowego, zakłady fryzjerskie, piekarnia, sklepy spożywcze, gabinet weterynarii, a nawet kancelaria adwokacka. Ich pełna lista wraz z zakresami znajduje się na stronie www.senioralne.piaseczno.eu – informuje Krzysztof Kasprzycki, który od samego początku pilotuje powstanie, a teraz pracuje z Piaseczyńską Radą Seniorów.
Karta jest wydawana nieodpłatnie w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5 w trakcie dyżurów Piaseczyńskiej Rady Seniorów w każdy I poniedziałek miesiąca w godz. 9.00-11.00 oraz w każdy III poniedziałek miesiąca od godz. 16.00-18.00.