Już za chwileczkę, już za momencik

17

Nowa sygnalizacja na ul. Chyliczkowskiej jest już prawie gotowa. Kierowcy muszą jednak zachować szczególną ostrożność jeszcze przez kilka dni.

 

Od ubiegłego tygodnia kierowcy muszą wykazać się wyjątkową ostrożnością. Nie działa bowiem sygnalizacja świetlna za skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Jana Pawła II i Chyliczkowskiej. Ma to związek z przebudową sygnalizacji na potrzeby zaplanowanego ruchu dwukierunkowego. Zadaniem wykonawcy jest też wykonanie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z ul. Warszawską. Zgodnie z umową, ma na to czas do 14 sierpnia. Wprawdzie sama instalacja już stoi, ale kolejnym ważnym zadaniem jest jej przetestowanie. Jak poinformował nas Bogdan Krawczyk w Wydziału Transportu i Infrastruktury Urzędu Gminy w Piasecznie, potrzeba na to około 3 dni.

– Utrudnienia na skrzyżowaniu potrwają do 10 sierpnia. Później nastąpi kilkudniowy okres zmiany organizacji ruchu z jednoczesnymi testami wprowadzenia nowego systemu sygnalizacji świetlnej – wyjaśnia Krawczyk. Następnie sygnalizacja zostanie uruchomiona, a na sygnalizatory od strony ul. Armii Krajowej, do czasu wprowadzenia ruchu dwukierunkowego zostaną założone czarne worki.

Ruch dwukierunkowy, a zatem i nowe sygnalizatory w pełnej funkcjonalności, zacznie działać w momencie zakończenia prac przy skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z drogą krajową 79. Ma to nastąpić do końca wakacji.

– Na chwilę obecną zadanie realizowane przez GDDKiA prowadzone jest zgodnie z planem, a termin zakończenia przewidywany jest na koniec sierpnia – informuje rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska.