Już cały rok z seniorami

0
184

Piaseczyńska Rada Seniorów świętowała niedawno pierwsze urodziny. Nie zabrakło kwiatów, tortu urodzinowego i ambitnych planów na przyszłość.

Niedawno minął rok od rozpoczęcia działalności Piaseczyńskiej Rady Seniorów. Przez ten czas Rada skupiła się na aktywizacji osób starszych i wzroście zauważalności seniorów w społeczeństwie. Jednym z największych sukcesów było wprowadzenie w gminie Piaseczyńskiej Karty Seniora. Największe cele jednak wciąż przed nimi. Trwają przygotowania do otwarcia Domu Dziennego Pobytu, w planach są też kolejne kluby seniora na terenie gminy.

O osiągnięciach i projektach na przyszłość mogliśmy się dowiedzieć podczas hucznych urodzin Piaseczyńskiej Rady Seniorów, które odbyły się 12 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Wśród zaproszonych nie zabrakło przedstawicieli władz gminy i licznych sympatyków Rady. Burmistrz Zdzisław Lis otrzymał honorowy tytuł Przyjaciela Piaseczyńskich Seniorów – godność nadawaną za wspieranie działalności seniorów.

– Nie wiem co powiedzieć, pierwszy raz otrzymuję nagrodę z rąk oseska – żartował Lis, nawiązując do okazji. Porównywanie Rady do rocznego dziecka było bowiem lejtmotywem uroczystości.

Szczególnie gorące podziękowania otrzymał Krzysztof Kasprzycki, opiekun seniorów z ramienia gminy.

– Mamy szczęście, że mamy Krzysztofa Kasprzyckiego – mówił Piotr Jakubowski, przewodniczący Rady. – Krzysiu, dziękujemy za wszystko, co dla nas robisz.

Sam Kasprzycki nie krył wzruszenia.

– Cieszę się, że nasza rada nie jest działalnością fasadową, że jest faktycznym ciałem doradczym – mówił odbierając laury. Podziękował przy okazji Magdalenie Woźniak za wsparcie i radę.

Po przemówieniach przyszedł czas na tort i szampana – bezalkoholowego, jak na pierwsze urodziny przystało.