Jubileuszowe ogrody

0
259

W weekend 26-27 sierpnia odbyła się X edycja Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym.

Tegoroczna edycja zbiegła się z 90-leciem istnienia miejscowości, zatem okazja do świętowania była podwójna.
– Festiwal polega na organizowaniu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, integracyjnych, prezentujących dziedzictwo i tradycję miasta-ogrodu. W Zalesiu Dolnym festiwal spotkał się od samego początku z bardzo dobrym przyjęciem, dlatego postanowiliśmy tę ideę kontynuować… przez dziesięć lat. Mamy nadzieję, że dzięki festiwalowi udało się i nam, i Państwu poznać wielu ciekawych ludzi, historię Zalesia i zabytki – mówiła podczas oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody Mira Walczykowska.
Mieszkańcy i goście, którzy zawsze chętnie odwiedzają Zalesie w ostatni weekend sierpnia, mogli w tym roku obejrzeć niesamowity ogród artystyczny profesora Adama Myjaka z ogromnymi rzeźbami ustawionymi w pięknych okolicznościach przyrody, a w ogrodzie Kolonii Artystycznej czekała na nich wystawa zbiorowa m.in. fotografii prac Józefa Wilkonia czy instalacje Rob Roya. Niezwykła uczta literacka przygotowana została w ogrodzie Manuli Kalickiej, gdzie znane pisarki wzięły udział w warsztatach i opowiadały o swojej twórczości i przyjaźni, która je łączy. Perełkami tegorocznej edycji były spektakl teatralny „Podkowianin aktorem” w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej MIĘDZY SŁOWAMI oraz koncert zespołu „Ciepły wieczór” w ogrodzie Domu Zośki. Oprócz tego podczas festiwalu odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Polsko-węgierski korytarz 1944”.
Z okazji podwójnego jubileuszu przygotowano także Kartę Mieszkańca Zalesia Dolnego ze zbiorem ogólnosąsiedzkich zasad, których wprowadzenie w życie umili mieszkańcom przebywanie w Zalesiu. Każdy uczestnik festiwalu otrzymywał ją za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię