Jedź z głową

0
893

Kampania ma na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży, że jazda w kasku posiada same korzyści. Załóż kask i bądź bezpieczny na drodze.

Ministerstwo sportu oraz Szkolny Klub Sportowy – ogólnopolski program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży – ruszyli z nową akcją edukacyjną „Bądź aktywny – Bądź bezpieczny”. Celem akcji jest zachęcenie młodych osób do używania kasku podczas jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.

– Pamiętajcie, nawet mistrzowie zawsze jeżdżą w kaskach! – apelują organizatorzy akcji.

Jeżdżąc w kasku, przede wszystkim zmniejsza się ryzyko doznania urazu głowy przy upadku, a do innych zalet można zaliczyć między innymi możliwość wzięcia udziału w zawodach sportowych, dodatkową ochronę przed słońcem w czasie upałów oraz po prostu lepsze samopoczucie w trakcie jazdy.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronach Szkolnego Klubu Sportowego. Korzystając z okazji, przypomnijmy, że w 2017 roku z podobną inicjatywą wyszło Centrum Sportu w Gminie Lesznowola. Akcja „Będzie jazda hardkorowa, kiedy jest bezpieczna głowa” kontynuowana jest do dziś.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię