Oceń ten artykuł
(1 głos)

Teren niedługo może stać się najbardziej ruchliwym miejscem w Górze Kalwarii.


Starostwo Powiatowe w Piasecznie ogłosiło drugi przetarg ustny na zagospodarowanie dawnego budynku łączności położonego przy ulicy Dominikańskiej 9. To miejsce przeznaczone pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza czynszu rocznego jest taka sama, jak poprzednio i wynosi 40 tysięcy złotych plus VAT. Do wydzierżawienia na okres 30 lat jest parter oraz pierwsze piętro budynku, który z zewnątrz został odnowiony, ale wymaga remontu wewnętrznego.
Na drugim piętrze władze powiatu, jak pisaliśmy w marcu, planują umieścić filię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Obecnie trwa wyłanianie projektanta.
Poza budynkiem łączności Starostwo zamierza oddać w dzierżawę mały, żółty budynek, w którym niegdyś mieścił się sklepik. W 2013 roku Powiat wprawdzie już go wydzierżawił, aczkolwiek dzierżawca do tej pory nic z nim nie zrobił i obiekt został odzyskany. Zgodnie z wykazem minimalny czynsz roczny wynosi 2 tysiące złotych plus podatek VAT. Ten budynek także wymaga przeprowadzenia remontu.
– W ofercie mamy obiekty, które za moment będą znajdowały się w najbardziej ruchliwym i atrakcyjnym miejscu Góry Kalwarii. Sąsiedztwo szkoły, przychodni zdrowia, drogi krajowej, a także planowane oddanie do użytkowania hotelu, nowe miejsca parkingowe i remonty dróg, które planujemy, powodują, że to miejsce jest dobrą inwestycją na przyszłość, tym bardziej że warunki są bardzo atrakcyjne – mówi Wicestarosta Powiatu Piaseczyńskiego Arkadiusz Strzyżewski.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama